Імунізація населення

Відокремлений структурний підрозділ

Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України»

інформує.

Імунізація населення району.

У 2018р. епідемічна ситуація на території району була неблагополучною із-за високого рівня інфекційної захворюваності та 13 спалахів кору. Майже 10% від всього населення району перехворіло інфекційними хворобами, найбільше кором-591особа.

Переважна більшість інфекційних захворювань-це керовані інфекції, тобто їх можливо уникнути за допомогою профілактичних щеплень, які створюють специфічну несприятливість до інфекційних хвороб.

З метою недопущення розповсюдження інфекційних хвороб та попередження спалахів інфекційних захворювань серед населення міста та району необхідно  охопити  профілактичними щепленнями не менш як 95% контингенту для формування колективного імунітету, який створює умови для того, щоб інфекційні хвороби не передавалися від хворої до здорової людини.

При наявності імунобіологічних препаратів проти всіх керованих інфекцій рівень вакцинації населення району у 2018р. залишався низьким.  Так, наприклад:

- новонароджені діти охоплені щепленнями проти туберкульозу на 65,2%, проти гепатиту В-на 85,1%.

- відсоток захищених дітей до 2-х років становить проти:

* кору, краснухи, паротиту-84,9%;

* кашлюку, дифтерії та правця-65,4%;

* поліомієліту -61,5%;

* гемофільної інфекції-43,2%;

* гепатиту В-32,1%;

- діти інших вікових груп охоплені щепленнями(в середньому) проти:

* туберкульозу -100%

* кору, краснухи, паротиту-93,%

* поліомієліту-76,6%;

* дифтерії та правця-62,7%;

- доросле населення проти дифтерії та праця вакциновано на 71,0%.

Крім планової, обов’язкової вакцинації, 740осіб(дорослі і діти) щеплені позапланово проти кору. Але не в повному обсязі охоплені щепленнями проти кору за епідпоказами працівники медичних та освітніх закладів, представники силових структур.

Такий стан вакцинації в районі не може сприяти поліпшенню епідемічної ситуації з інфекційної захворюваності і може призвести до спалахів таких небезпечних інфекцій, як дифтерія, поліомієліт та інших.

Населенню району необхідно переглянути свої погляди до вакцинації та надати дітям право бути захищеними, тобто отримати щеплення проти керованих інфекційних захворювань для  збереження здоров’я та, у деяких випадках, життя.