Чи буде епідемія кору?»

Відокремлений структурний підрозділ

Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр  МОЗ України»

інформує.

Чи буде епідемія кору?

Кір – це висококонтагіозне небезпечне захворювання, що вражає не лише дітей, а і дорослих. Для кору характерна циклічність. Підйом захворюваності на кір спостерігається 1 раз на 5-6років. У 2017році в Україні на кір захворіло 4782 особи. В переважній більшості випадків хворіли діти від 0 до 17років, троє дітей в Одеській області померли від ускладнень після кору. Найбільше випадків зареєстровано у Одеській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. У Вінницькій області на кір захворіло 106 осіб, із яких 72 дитини. Не став виключенням і Шаргородський район, в якому зареєстровано у 2017р.-10випадків кору, серед дитячого населення -7(70%), у січні 2018р.- зареєстрований 1 випадок у шкільному навчальному закладі. Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі. Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір може мати тяжкий перебіг, а також призвести до пневмонії, отиту, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Реакція ж на вакцину трапляється у 1 випадку на мільйон щеплень. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Єдиний ефективний засіб - щеплення вакциною КПК(кір, паротит, краснуха). Вакцина виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія, наявна в усіх лікувально-профілактичних закладах, як державних, так і приватних. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини. За календарем щеплення дітям в 1 рік проводиться вакцинація  та в 6 років-ревакцинація. Якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу  вакцини КПК за календарем, вам необхідно якнайшвидше звернутися до медзакладу і зробити щеплення проти кору. Вакцинуватися рекомендується також і дорослим, не захищеним щепленням проти кору. Контактним в осередку кору проводиться щеплення протягом 72 годин від виявлення випадку кору. Запобігти поширеності кору можливо  шляхом формування колективного імунітету. Колективний імунітет створює умови для того, щоб інфекційні захворювання не передавалися від одного члена колективу до іншого. Для формування колективного імунітету проти кору шляхом імунізації необхідне охоплення профілактичними щепленнями не менше як 95%. В Шаргородському районі та м. Шаргород на кінець 2017р. захищенні проти кору 91,4% дітей. У січні 2018р. щепленнями охоплено 20дітей.  Не варто відмовлятися від щеплення проти кору та наражати себе та своїх дітей на небезпеку. Кожна дитина має право бути захищеною від керованих інфекцій .

Крім вакцинації, в період підйому захворюваності необхідно:

- уникати контакту з хворою людиною;

- уникати великого скупчення людей;

- часто провітрювати учбові, робочі та житлові приміщення;

- проводити вологе прибирання в приміщеннях;

- при можливості знезаражувати повітря в приміщеннях бактерицидними

опромінювачами;

- при перших ознаках знедужання звертатися до лікаря для встановлення діагнозу

та призначення лікування.

Бережіть здоровя своє та своїх дітей.