І знову грип

ВСП Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень інформує

І знову грип

Грип – інфекційне захворювання, яке періодично 1 раз на рік примушує говорити про себе і є найбільш поширеним сезонним захворюванням в усіх державах світу .

Разом з різким  похолоданням , що  раз по раз чергується з потепліннями до нас приходять грип та гострі респіраторні захворювання. Найбільш вразливими є діти, люди похилого віку, особи, які мають хронічні захворювання( цукровий діабет, ожиріння, вади серця, дихальної системи), вагітні, із професійних груп - медичні працівники.

Джерелом інфекції є хвора людина, причому, найбільш небезпечна для оточуючих, вона у перші 3 дні хвороби.  Воротами проникнення збудника хвороби в організм є клітини слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Під час розмови, кашлю, чиханні, вірус грипу потрапляє від хворої людини в дихальні шляхи здорової. Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби минає 24 – 48 годин. Захворювання починається гостро з високої температури тіла- 400С і вище.

Що робити, якщо захворіли на грип ?

- при перших ознаках захворювання необхідно  залишатися вдома і викликати лікаря, окрім тих випадків, коли потрібна термінова медична допомога;

- до приходу лікаря давати пити багато рідини (чай, сік, негазована вода, морс, компот тощо);

- проводити вологе прибирання та провітрювання приміщення;

- підтримувати в приміщенні достатню вологість повітря;

- організувати хворому повноцінне, вітамінізоване харчування.

Якщо не дотримуватись рекомендацій, то хвороба може ускладнитися: пневмонією, гайморитом, синуситом, менінгітом та іншими.

Для попередження ускладнень грипу - не слід займатися самолікуванням.

Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар після встановлення діагнозу.

Щоб не захворіти на грип необхідно:

- отримати профілактичне щеплення проти грипу;

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто мити руки з милом протягом;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикривати ніс і рот одноразовою носовою серветкою при чханні або кашлі або кашляти, чхати в руку на рівні ліктя;

- уникати переохолодження;

- повноцінно харчуватися.

Заходи, які необхідно проводити в закритих приміщеннях(групах, класах, цехах, офісах та інших):

• підтримувати температурний режим;

• забезпечити регулярне провітрювання;

• проводити вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Захворювання легше попередити, чим  лікувати.