Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район

Оголошення

Відокремлений структурний підрозділ Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує.

 Згідно даних ВООЗ у світі загальна кількість інфікованих корона вірусом COVID-19склала - 197144, померло – 7951. Випадки інфікування реєструються в 147 країнах та територіях.

         У Китаї зареєстровано 80 881 випадків.

         Серед Європейських країн найбільша кількість випадків даної інфекції зареєстрована в Італії – 31 506, Іспанії - 11 826, Германії – 9 360, Франції – 7 730 осіб.

         В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків коронавірусної інфекції COVID-19, із них 2 летальних. У тому числі уЧернівецькійобласті – 10, Житомирській – 1, Київській – 1, м.Києві – 2.

         На території Вінницької області було зареєстровано 6 підозр на COVID-19. Станом на 18 березня 2020 року у Вінницькій області лабораторно підтверджених випадків COVID-19 не зареєстровано.

 

         Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  • часто мийте руки абообробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться по телефоном до сімейноголікаря за телефоном та повідомте його про своє  перебування в продовж останніх 14 днів у країнах де зареєстровані випадкиз ахворювання на COVID-19;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Дотримуйтесь вимог самоізоляції!

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки післяконсультації телефоном).

Якщо невпевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячулінію: 15-45

 

Для кого потрібна самоізоляція?

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

§      Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.

§      Ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

§      Ви нещодавно повернулись із країн, в яких реєструється захворюваність на COVID-19., навіть якщо у вас відсутні симптоми або відчуваєте кашель, ускладнення дихання, підвищення температури тіла

 

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

 

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи з роботодавцем.

Попередньо, по телефону, повідомте сімейного лікаря про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

 

Щоробити, якщо Ви проживаєте не одні?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її післявикористання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

 

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

 

Щоробити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти з людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

 

Щоробити якщо в Вас з’явилисьсимптоми хвороби?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) хвороби- негайно, по телефону, зверніться за медичною допомогою до сімейного лікаря або затефонуйте на 103 та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

 

 

Бережіть здоров’я своє, оточуючих вас людей та медичних працівників.« повернутися до списку оголошень