Шаргородська міська рада
Шаргородський район, Вінницька область

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від

24 березня 2020 року № 204 «Про заходи з охорони і відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів в період нересту риби в 2020 році»

з 1 квітня 2020 року в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби.

Забороняється вилов водних біоресурсів на період нересту риби і відтворення інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у терміни:

- у річках та їх притоках                                  з 1 квітня по 20 травня;

- у водоймищах, озерах, ставках (за

винятком ізольованих природних

природних або штучно створених

водних об’єктах, наданих у користування

для потреб аквакультури)                                    з 1 квітня по 10 червня;

- вилов раків у всіх рибогосподарських

водоймах                                                                 з 1 квітня по 10 червня.

В нерестовий період, дозволено любительське і спортивне рибальство з берега однією поплавковою, або донною вудкою з  одним гачком, чи спінінгом, на спеціально визначених  ділянках водойм.  В нашому районі це Клекотинське водосховище, по греблі.

Спеціалістами управління Держпродспоживслужби України в Шаргородському районі з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації у рибогосподарських водних об’єктах, якості та безпеки живої риби, здійснюватиметься  контроль за наявністю у суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з вирощуванням  риби та інших водних біоресурсів ветеринарно-санітарного паспорта рибогосподарського водного об’єкта, експертного висновку на живу рибу, ветеринарного  свідоцтва, довідки.

Нагадуємо, що за здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою забороненими знаряддями тощо передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340-680 грн., для посадових осіб 510-850 грн.) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400-6800 грн., або позбавлення волі строком до 3-х років) з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом-425 грн., щука-340 грн., судак-510 грн., лящ-170 грн. тощо).

Виконавчий  комітет   міської   ради.