Могилів-подільські лісівники завершили осінні лісокультурні роботи

Могилів-подільські лісівники

завершили осінні лісокультурні роботи

На сьогодні в усіх лісогосподарських підрозділах ДП «Могилів-Подільський лісгосп» завершилася осінні лісокультурні роботи. Найважливіша з них - це підготовка  ґрунту для посадки лісових культур у наступному році.

Могилів-подільськими лісівниками підготовлено 80 га площ під посадку лісових культур у 2019 році. Це не лише важливий фактор для успішного приживлення сіянців, а й дуже трудомістка робота. Щоб підготувати площі належним чином, потрібно повністю вивезти заготовлену деревину із територій, де відбувались рубки головного користування, прибрати порубкові рештки, понизити пні, а вже потім провести обробіток ґрунту. Підготовку ґрунту проводять трактором в агрегаті із спеціальним лісовим плугом, а потім - культиватором КЛБ-1,7 у борознах проводять рихлення ґрунту. Борозни прокладаються через 3-4 метри, в залежності від схеми садіння лісових культур. Протягом зими на підготовлених площах ґрунт уляжеться, там накопичиться достатньо вологи і таким чином будуть створені оптимальні умови для садіння майбутнього лісу.

• Хороша якість підготовки ґрунту є запорукою якісного садіння лісу, а дотримання всіх вимог агротехніки створення лісових культур - запорука успішного вирощування лісу, - розповідає головний лісничий ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Хомич О.І.

Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах підприємства, є дуб звичайний. Тож головна увага традиційно приділяється заготівлі жолудя та вирощуванню сіянців дуба. Цього року могилів-подільськими лісівниками заготовлено 14,9 тонн лісового насіння, з яких 10,1 тонна - жолудів дуба звичайного. А це 169 % доведеного плану. Лісове насіння було висіяне на лісорозсаднику Моївського лісництва. Зазначена кількість посівного матеріалу в повному обсязі забезпечить потребу підприємства у сіянцях дуба на наступний сезон посадки. А також дасть можливість реалізовувати посадковий матеріал іншим господарствам, адже лісівники Вінниччини в умовах відсутності фінансування з боку держави намагаються використовувати усі можливі джерела надходження коштів.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ