Розпочалася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2021 13:18

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань  попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;

-підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві;

-сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

Дати початку та завершення Кампанії поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада -  Міжнародний день  боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства;

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Відповідно до рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 17.09.2012 року № 581, комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради  розроблено план заходів щодо організації та проведення в Шаргородській міській територіальній громаді щорічної Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства».

Дані заходи будуть проводитись в період з 25 листопада по 10 грудня 2021 року за участю представників КУ Центр надання соціальних послуг, відділу у справах дітей, відділу освіти і спорту відділу культури і туризму Шаргородської міської ради, центру зайнятості та правоохоронних органів.

До акції в міській територіальній громаді долучаються загальноосвітні школи громади, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», проведення  інформаційно-просвітницьких лекцій, бесід, виховних годин, тренінгів для учнів на тему: «Протидія булінгу в учнівському середовищі та насильства в сім’ї,  «Скажемо «Ні» насильству над дітьми», «Види і форми домашнього насильства», «Попередження домашнього насильства».

В бібліотеках проходитимуть тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім`ї».

Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради розповсюджуються інформаційні буклети та листівки з питань попередження насильства в сім`ї та протидії торгівлі людьми (виготовлені в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»).

Інформуємо, що функціонують:

•  національна «гаряча  лінія» з попередження насильства за загальноєвропейським номером  - 116 123, який є безкоштовним з мобільних телефонів та за номером 0 800 500 335, який є безкоштовним зі стаціонарних телефонів;
  • національна «гаряча  лінія» з питань насильства та захисту прав дітей, за загальноєвропейським номером  - 116 111, який є безкоштовним з мобільних телефонів та за номером 0 800 500 225, який є безкоштовним зі стаціонарних телефонів.

КУ Центр надання соціальних послуг