Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Хантавірус: чи є підстави для паніки?

Дата: 18.05.2026 16:42
Кількість переглядів: 54

В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації відбувся брифінг генерального директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігоря Матковського.

Спікер розповів про способи зараження, симптоми інфікування хантавірусом та основні заходи профілактики цього захворювання.

«Останнім часом багато пишуть і говорять про хантавірус. У багатьох людей виникають асоціації з пандемією COVID-19. Станом на сьогодні підстав для паніки немає. Хантавірусна інфекція - не нова. Ми знаємо як діяти у разі підтвердження хвороби», - наголосив Ігор Матковський.

За словами спікера, природні переносники хантавірусів – гризуни. Людина заражається переважно під час контакту з біологічними виділеннями гризунів.

Ризик зараження найчастіше виникає:

- під час прибирання підвалів, сараїв, горищ, дачних приміщень;

- у польових умовах;

- під час роботи із сіном, зерном або старими речами.

Ігор Матковський зазначив, що хантавіруси, які циркулюють в Україні та Європі, не передаються від людини до людини. Для України характерні різновиди хантавірусів, пов’язані з гризунами.

«На Вінниччині фіксувалися поодинокі випадки хантавірусної інфекції. Цього року зареєстровано один випадок. Ще один - торік. Заразилися військовослужбовці - під час служби в інших регіонах України. Вони вчасно отримали медичну допомогу та одужали», - підкреслив посадовець.

Детальніше про те, як вберегтися від хантавіруса дивіться у відео.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь