Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що варто знати внутрішньо переміщеним особам?

Дата: 19.03.2024 10:06
Кількість переглядів: 101

З 1 березня на півроку було продовжено виплату допомоги на проживання для ВПО, які отримували її протягом 12-24 місяців (щонайменше 7 місяців – ті, кому допомога була призначена у серпні 2023 р.)

Для частини ВПО призначення допомоги відбулось автоматично, ще для частини буде призначено за новими заявами.

Автоматично допомогу було призначено:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 р. розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Про виплати ВПО станом на 15 березня

На 15 березня вже нарахували виплат тим ВПО, яким вони були призначені автоматично. Головним чином, саме ці категорії отримали виплати у першому виплатному періоді.

Загалом для 14,4 тисяч людей вже спрямовано 34,4 млн грн. Ще частина переселенців отримають виплати після подання нових заяв. Наразі органи соціального захисту населення опрацьовують ці заяви.

Призначення допомоги за новими заявами відбувається з урахуванням складу сімʼї та доходів родини внутрішньо переміщених осіб.

Після опрацювання заяв, виплата допомоги для ВПО,  які мають на неї право, відбудеться 21 та 28 березня.

Тобто до кінця місяця всі ВПО, які подали заяви, отримають призначені виплати.

При цьому ВПО, які з різних причин не встигли подати заяви, можуть зробити це ще протягом березня.

Крім цього, Мінсоцполітики ініціювало продовження терміну подання заяв до 30 квітня. Це означає, що подавши заяву навіть у квітні, людина отримає гроші за березень і квітень включно.

Якщо заява буде надана з 1 травня – допомога буде призначатись з місяця звернення.

Нагадуємо, що заяви на призначення/перепризначення виплат для ВПО можна подати до органів соціального захисту або до будь-якого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Про стимулювання до працевлаштування

Зміна правил призначення виплат для ВПО, поєднує підтримку тих, хто її потребує, з інструментами стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування.

Адже рівень працевлаштування ВПО-отримувачів допомоги протягом двох останніх років залишається дуже низьким.

На 1 грудня 2023 р. кількість отримувачів допомоги ВПО становила 2,6 млн осіб, серед них  – 1,3 млн осіб. працездатного віку.

А з переселенців, які отримували кошти на проживання протягом 12-24 місяців лише 530 тис. є працевлаштованими, що становить лише  40%.

Тому, за новою заявою, допомога продовжується родинам, у яких працездатні особи стали на облік в центр зайнятості як безробітні, або працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

Про уточнення  категорій отримувачів допомоги

Отримавши багато пропозицій як покращити регулювання виплат  від регіонів та громадського сектору, Мінсоцполітики розробило відповідні зміни.

Зокрема напрацьовано оновлення до постанови, які розширюють і уточнюють категорії тих, хто має право на виплати.

Пропонується додати до кола осіб, які можуть продовжувати отримувати виплати на додатковий період 6 місяців, такі категорії:

  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї не більше 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність):
  • особи передпенсійного віку;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи;
  • особи, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку.
  • особи, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора