Хресна Дорога

Таємниці України. Шаргородська Хресна Дорога. (відеоматеріали)

Хресна дорога (кальварія) – 14 стоянь Ісуса Христа (Шаргород – Гибалівка)

У 2008 році отримала папське благословення,  яке разом із символічною мармуровою дошкою – наріжним каменем привіз з Риму посол Ватикану в Україні Апостольський нунцій архієпископ Іван Юркович.

Хресна Дорога, одна із західних практик богослужіння, в основу якого покладають спогади віруючих про шлях Ісуса Христа на Голгофу. Хресна Дорога бере початок у центрі Шаргрода, від костьолу Святого Флоріана, пройде по вулиці, що веде до річки, а далі по пагорбах села Гибалівка, загальна довжина цього маршруту близько півтора кілометра.

За кошти спонсорів та меценатів  відтворено 14 стоянь паломницького маршруту перша у вигляді палацу Пілата зі святими сходами, моста янголів і низкою каплиць, інші: Вкладення Христа, першого, другого, третього падіння, зустрічі Ісуса з Марією, святої Вероніки, плачучих жінок, роздягання і розп’яття Ісуса та каплиця Господнього Гробу.

Шаргродська Хресна дорога, на даний час знаходиться в стані будівництва, але є  унікальним та єдиним проектом в Україні.

Хресна Дорога у Шаргороді будується на взірець єрусалимської Via Dolorosa. 14 зупинок у вигляді капличок,  що  ведуть від храму св. Флоріана на гору за містом.

Хресна  дорога – дорога  страждань,  життя  повне  стійко  перенесених  лих.  Часто  можна  почути  вислів:  « Кожний  свій  хрест  несе » -  натякаючи  на   той  важкий  хрест,  що  його  ніс  Христос  на  Голгофу.

Стояння  1  -  Ісуса  засуджують  на  смерть.

Стояння  2  -  Ісус  бере  на  себе  хрест.

Стояння  3  -  Ісус  падає  перший  раз  під  хрестом.

Стояння  4  -  Ісус  зустрічає  свою  мати.

Стояння  5  -  Симон  з  Киринеї  допомагає  Ісусові  нести  хрест.

Стояння  6  -  Вероніка  витирає  Ісусове  обличчя.

Стояння  7  -  Ісус  вдруге  падає  під  хрестом.

Стояння  8  -  Ісус  просить  Єрусалим,  жінок,  щоб  плакали  над  особистими  гріхами.

Стояння  9  -  Ісус  падає  третій  раз  під  хрестом.

Стояння  10  -  Ісуса  роздягнено.

Стояння  11  -  Ісуса  прибито  до  хреста.

Стояння  12  -  Ісус  вмирає  на  хресті.

Стояння  13  -  Ісуса  знімають  з  хреста.

Стояння  14  - Ісуса  кладуть  до  гробу.

Хресна  дорога  скінчилась,  але  це  не  є  кінець,   це  лише  початок.  Це  початок  його  приходу  після  смерті.

Ті, хто пройшов єрусалимською Хресною Дорогою, кажуть, що у Шаргороді навіть місцевість своїми ландшафтами подібна до Єрусалима: такі самі схили та пагорби.

Будівництво кожної з 14 капличок-стоянь взяли на себе місцеві католицькі та православні родини. Наразі усі каплички знаходяться на різних етапах будівництва. Але паломництва до ще недобудованої Хресної Дороги вже тривають: чотири рази на рік тут відбувається дієцезіальна Хресна Дорога, а ще частіше парафіяльні.

З нагоди початку будівництва об’єктів, що стануть моделями єрусалимських будівель, у Шаргороді, де мешкає чимало католиків, відбулась літургія. Її відправив посол Ватикану в Україні Апостольський Нунцій архієпископ Іван Юркович. Він освятив привезений з Риму наріжний камінь першого стояння “Хресної Дороги”.

На сьогодні серед вірян вже склалася традиція чотири рази на рік проходити Хресною Дорогою у пошуку духовності та Божого благословення. Тож нам необхідно докладати усіх зусиль задля того, щоб у найближчі роки завершити будівництво цієї святині».