Нематеріальна культурна спадщина

Нематеріальна культурна спадщина -  передається від покоління до покоління, постійно відтворюється співтовариствами і групами залежно від середовища, що їх оточує. Це наші звичаї, обряди, традиції, усна і пісенна творчість тощо. Вона ідентифікує нас, як націю і вирізняє з-поміж інших народів.

Згідно наказу Відділу культури, молоді та спорту Шаргородської районної державної адміністрації № 96 ОД  від 18 вересня 2020 року було оголошено про створення районного реєстру нематеріальної культурної спадщини, до якого було внесено елемент «Пісенна традиція с. Гибалівка».

Колектив «Горлиця с. Дерев’янки розпочав свій творчий шлях з 1986 року. На даний час він нараховує 12 осіб – це жінки віком від 42 до 93 року. Переважна більшість з них – це домогосподарки. У 2019 році колектив отримав високе звання народний аматорський ансамбль народної пісні «Горлиця», керівник Тамара Мельник.

Колектив активно приймає участь у районних, обласних, міжнародних фестивалях та конкурсах:

Районний різдвяно  – новорічний фестиваль народної творчості «Різдвяне мереживо» м. Шаргород;

Обласний та міжнародний фестиваль національних культур « Всі ми діти твої, Україно»;

Районний фестиваль вокально – хорового мистецтва присвячений 139 – тій річниці від дня народження М.Леонтовича;

Обласне свято фольклору ім. Гната Танцюри с. Зятківці;

Обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» м. Вінниця;

Районний фестиваль фольклорного мистецтва «З народної криниці» м. Шаргород.

Колектив неодноразово нагороджувався подяками, грамотами, дипломами, управління культури і мистецтва Вінницької облдержадміністрації, департаментом культури Вінницької міської ради, Вінницького обласного центру народної творчості.

В номінації «Кращий аматорський колектив», по підсумках роботи галузі району, колектив нагороджувався грамотою відділу культури Шаргородської райдержадміністрації та райкому профспілки працівників культури.

Фото без описуВІДЕО