Практичні поради громадянам

Дата: 15.04.2020 13:19

ПРИЙОМ ЦИФРОВОГО СИГНАЛУ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ГРОМАДЯНАМ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ 32 ЦИФРОВИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ПРОГРАМ У СТАНДАРТІ DVB-72

Практичні поради громадянам для перегляду 32 цифрових телевізійних програм у стандарті DVB-T2

1. Цифрове наземне (ефірне) телевізійне мовлення в Україні здійснюється в стандарті DVB-T2.

2. Для налаштування приймачів та приймальних антен необхідно:
• мати телевізор з підтримкою стандарту DVB-T2 або спеціальну приставку цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення з підтримкою стандарту DVB-T2.
В точці продажу необхідно звернутися до продавця-консультанта для попереднього налаштування нової приставки на прийом телевізійних каналів, які транслюються саме у вашій місцевості (тому бажано купувати приставку DVB-T2 в населеному пункті або районі, де ви живете). Ще одним способом налаштування приставки DVB-T2 є її налаштування із використанням антени сусідів, які вже користуються (дивляться) цифрові телевізійні програми у стандарті DVB-T2.

• Придбати приймальну антену з коефіцієнтом підсилення (зазвичай зазначається у паспорті на пристрій) не менше 10 дБ.

• Визначити візуально направленість приймальних телевізійних антен у ваших сусідів, які дивляться українські цифрові програми.

• Прикріпити приймальну антену на трубостійці на висоті не менше ніж 10 м, але для обов’язкового забезпечення прямої видимості – над прилеглими будівлями, розміщеними в напрямку передавача цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення DVB-T2,  та домінуючими елементами рельєфу (насипами, деревами тощо).

Важливо! Використання активних приймальних антен з широкосмуговим підсилювачем, який встановлений на антені (типу «Польська» та подібні) неприпустиме, адже це призводить до створення радіозавад прийому цифрового телебачення для сусідніх домогосподарств.

ПЕРЕЛІК ТЕЛЕКАНАЛІВ

• Інтер