Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До відома громадян

Дата: 17.09.2020 08:37
Кількість переглядів: 1868

Фото без опису

Відокремлений структурний підрозділ

Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

 

Рекомендації  про заходи при СОVID-19.

Якщо особа хвора або з підозрою на СОVID-19 лікується амбулаторно в домашніх умовах, то необхідно проводити заходи для запобігання розповсюдження інфекції серед контактних в домашньому вогнищі. Зцією метоюпроводиться профілактичнадезінфекція.

Хворий при  кашлі, чханні з дрібними краплямислини виділяє мікроорганізми і віруси, якіпоширюються на відстань до 2-х метрів, затримуються в повітріта на поверхнях до 30 хвилин. Вірус може потрапити до організму здоровоїлюдиничерез слизові оболонки носа та рота, а також очей. З метою недопущення зараження профілактична дезінфекція проводиться після попереднього  очищення нейтральним мийним засобом всіх поверхонь в приміщенні: меблів, обладнання, кранів, раковин, дверних ручок, підлоги.  Знезараження проводять дворазовим протираннямабо зрошеннямдезінфікуючим розчином.

Найбільш часто необхідно дезінфікувати:

  • ванну кімнату: душову кабіну, змішувач, ванну, раковину, плитку на стіні, плитку на підлозі;
  • кухню: стільницю, кран, раковину, холодильник, шафи:
  • спальню: дверні ручки, комоди, шафи;
  • вітальню, дитячу кімнату: полиці, шафи, вимикачі, стільці.

Комп’ютерна техніка обробляється спиртовмісними засобами.

Через 1годину після закінчення дезінфекції всі поверхні миються чистою водою та приміщення обов'язково провітрюють.

Одночасно з профілактичноюдезінфекцією необхідно дотримуватись і правил особистої гігієни: часто мити руки з милом або обробляти антисептиками.

Якщо людина з підозрою або хвора на коронавірус живе з родиною, вона повинна перебувати у масці. Крім того, необхідно максимально обмежити її контакт з іншими членами сім’ї.

За ознак вірусного захворювання хворій або з підозрою на СОVID-19 людині(при можливості) необхідно перебувати в  окремійкімнаті та користуватися окремою ванною кімнатою. Якщо людина, що перебуває на карантині, не може використовувати окрему ванну кімнату, вона має дезінфікувати туалет і ванну після кожного використання за допомогою доступних засобів для дезінфекції.

Крім зазначеного, щоб обмежити поширення коронавірусу,хворій людині необхідно використовувати окремий посуд, рушники та інші подібні предмети побуту.

Головне правило профілактики будь- яких інфекційних захворювань- це ретельне миття рук з милом і водою. Наступне: уникати дотику рук  до обличчя, що  також є однією з превентивних дій, оскільки коронавірус СОVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом.

Прибирання та дезінфекція у під’їздах багатоповерхових будинків повинні проводиться  щоденно із застосуванням дезінфікуючих розчинів звертаючи особливо увагу напоручні, кнопки ліфтів, підвіконня, віконні огорожі, сходи на горище, опалювальні прилади, поштові скриньки, шафи для електрощитів, сходові площадки,майданчики перед входом у під’їзд та місця біля контейнерів для побутових відходів.

 

 

Пам’ятайте, що краще запобігти захворюванню,  ніж лікувати його!

Захистіть себе та своїх рідних від зараження СОVID-19!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора