За кілька днів розпочнеться реєстрація на основну сесію учасників ЗНО - 2021 року

Дата: 29.01.2021 14:55

Ідею зовнішнього незалежного оцінювання в українському суспільстві підтримує переважна більшість. За часи його впровадження ставлення до нього громадян значно  поліпшилось, бо ЗНО є основним інструментом якісного та неупередженого вступу до закладів вищої освіти України. Сім’я кожного випускника, створюючи максимально сприятливі умови для успішного проходження тестування, очікує добрих результатів.

Серед ряду важливих процедур щодо організації ЗНО -реєстрація абітурієнтів на основну сесію, яка розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня.

У 2021 році максимально можлива кількість предметів для вибору зовнішнього оцінювання складає  не більше п’яти навчальних предметів із Переліку 12 предметів: українська мова, українська мова і література,математика, історія України, географія, біологія,  фізика, хімія, англійська мова, німецька мова, іспанська мова, французька мова.

Для державної підсумкової атестації учні (слухачі, студенти) закладів загальної середньої (а також професійної (професійно-технічної), вищої) освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, мають обрати 4 навчальні предмети:

• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання») – обов’язково;
  • математика (за рівнем навчаня: стандарт абопрофіль) – обов’язково;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова (за рівнем навчання) – лише за вибором учасника;
  • один із навчальних предметів, зазначених у Переліку – лише за вибором учасника.

Для вибору предметів рекомендують ознайомлюватися з Умовами прийому до закладів вищої освіти. Додаток 4 до Умов прийому містить єдиний для всіх закладів вищої освіти України перелік конкурсних предметів на кожну із спеціальностей. Тому вже зараз можна зорієнтуватися на які спеціальності потрібна лише українська мова, а які спеціальності потребують складання тесту з української мови і літератури. Також другий предмет та третій предмет із запропонованих на вибір, допоможуть правильно обрати комбінацію із п’яти можливих предметів. Тому наголошуємо, що перший важливий крок  для реєстрації - ознайомлення з Умовами прийому на навчання  для здобуття вищої освіти.

У 2021 році під час вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати ЗНО 2018-2021 років.

Графік ЗНО 2021

Основна сесія

Оголошення результатів

21 травня 2021

до 04 червня 2021

Іспанська, німецька, французька мови

24 травня 2021

до 18 червня 2021

25 травня 2021

до 18 червня 2021

28 травня 2021

до 22 червня 2021

Українська мова і література

01 червня 2021

04 червня 2021

07 червня 2021

до 22 червня 2021

10 червня 2021

15 червня 2021

до 30 червня 2021

Результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною.

Проведення додаткової сесії відбудеться з 29 червня по 16 липня 2021 року (за окремим графіком).

Результати додаткової сесії буде оголошено до 23 липня 2021 року.