Літературно-мистецький конкурс читців «Кобзар і Україна»

Дата: 23.02.2021 13:27

З метою популяризації творів Тараса Григоровича Шевченка у формуванні високої  духовності молодого покоління, збагачення репертуару читців-декламаторів, юних поетів кращими зразками національно-патріотичної лірики 23 лютого 2021 року в приміщенні Шаргородської   міської бібліотеки – філії для дітей проходив конкурс читців «Кобзар і Україна».

Засновники та організатори конкурсу - відділ культури і туризму Шаргородської міської ради та  Центр культури і дозвілля Шаргородської міської ради.

Конкурс проводився за номінаціями:

І варіант:  1) твір Т. Г. Шевченка;

2) твір про Тараса Шевченка або сучасного українського письменника.

ІІ варіант: літературно–музична  композиція за творами Великого Кобзаря, сучасних  українських авторів, присвячена Т. Шевченку, на тему героїв Майдану, учасників бойових дій - патріотів України.

Оцінювання учасників проводилося  за віковими категоріями:

- 1 категорія (дитяча) віком 7- 12 років включно;

- 2 категорія (дитяча) віком  від 13  до 18 років;

- 3 категорія (доросла) віком від 19 до 35 років.

У конкурсі прийняли  участь 18 учасників–читці та  вихованці  драматичних гуртків, клубних, бібліотечних та шкільних установ.

Переможцями конкурсу стали:

У  першій   віковій категорії з 7 до 12 років:

І  місце  - Каміла Мельник, Івашковецький ЗЗСО І-ІІІ ст.

ІІ  місце  Олександра Деревянко, Івашковецький СБК.

ІІІ місце  – Михайло Кульчаковський – Конатковецький СБК.

У другій віковій категорії  з 13 до 19  років:

І  місце – Тетяна Бойченко, Шаргородська центральна міська бібліотека.

ІІ місце  - Ілля Січко, Івашковецька бібліотека-філія.

ІІІ місце  – Анастасія Безкибальна, Копистиринський СБК – бібліотека-філія.

У третій віковій категорії  з19 до 35 років:

І  місце – Ткач Юлія, Політанківський СБК.

В номінації літературно – музична композиція:

І місце  - учасники гуртка художнього читання клубу, с.Пасинки.

ІІ місце – учасники гуртка художнього читання будинку культури, с. Козлівка.

За участь у конкурсі  всім учасникам  було вручено подяки, а переможців нагороджено грамотами та пам’ятними сувенірами Шаргородського центру культури і дозвілля міської ради, які вручили  заступник голови Шаргородської міської ради з питань діяльності виконавчих органів ради, голова журі  Людмила Петелько та директор Центру культури і дозвілля Роман Підпалюк.

В обласному онлайн  конкурсі читців «Кобзар і Україна» прийматиме участь в номінації літературно – музична композиція учасника гуртка художнього читання клубу с.Пасинки.

По завершенню учасники конкурсу  поклали  квіти до підніжжя пам’ятника Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка!