Нарада з питань застосування пестицидів та недопущення загибелі й отруєння бджіл

Дата: 18.03.2021 09:47

Фахівцями Шаргородського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 16 березня 2021 року проведена спільна нарада із залученням фізичних осіб, які займаються бджільництвом та представників, суб’єктів господарювання що здійснюють  діяльність в сфері вирощування  сільськогосподарських культур щодо дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

Зустріч пройшла за участі начальника Шаргородського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Тамари Кушнір, провідного спеціаліста-державного фітосанітарного інспектора відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Флоріана Гавліцького.

В ході наради були обговорені питання щодо спільних зусиль у вирішені наявних проблем, як з боку пасічників, так із боку аграріїв, зокрема під час використання пестицидів та агрохімікатів, отруєння бджіл пестицидами, та алгоритм дій при цьому, порядку реєстрації пасік, видачі ветеринарних паспортів на пасіки відповідно до законодавства.

Всім суб’єктам господарювання, які займаються бджільництвом та здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур на електронні адреси були направлені інформативні листи з даних питань.

Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин