Головний спосіб вберегти себе – дотримуватися встановлених у країні правил

Дата: 23.03.2021 14:58

Про епідситуацію в країні йшлося на брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.
Так, значно зросла кількість нових хворих. Позаминулого тижня ми фіксували 60 748 випадків хвороби, а минулого – 86 708. Також збільшилась кількість госпіталізацій. Станом на ранок понеділка в лікарнях перебувало 36 600 людей хворих на COVID-19.

Середня заповненість ліжок із киснем по країні – 55,16%.
Складна ситуація на Вінниччині, де зайнято 76,34% кисневих ліжок, Закарпатті – 76,1%, в Івано-Франківській області – 71,77%, Миколаївській – 70,37% та в місті Києві – 78,02%.
Україна увійшла в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території країни виявлено новий – британський штам вірусу. Він більш агресивний. Вражає молодих людей (до лікарень все частіше потрапляють 30–40-річні), швидше передається і спричиняє тяжкий перебіг хвороби.
Штаму характерна важка клінічна картина, безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксують.
Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку, центральну нервову систему.
До 70% тих, хто перехворів, потребують додаткового лікування від постковідного синдрому, яке може тривати 3–6 місяців.
Набули чинності зміни до постанови уряду щодо карантинних обмежень в Україні. Зокрема, вони стосуються перетину кордону. Від всіх іноземців вимагатимуть негативний ПЛР-тест, незалежно від того, з якої країни вони приїхали.
Зараз, як ніколи, потрібна згуртованість всіх українців, щоб перемогти хворобу. Головний спосіб вберегти себе – дотримуватися встановлених у країні правил.