Знизити вірогідність фатального впливу коронавірусу на вже наявні хвороби у людей старшого віку може вакцинація

Дата: 31.03.2021 09:50

В Україні найчастіше життя людей віком від 70-ти років забирають хвороби серця та онкологія.

Сьогодні до переліку хвороб, які наражають людей старшого віку на смертельну небезпеку, додався коронавірус. У віковій групі 70+ від Covid-19 помирає кожен 10-й з тих, хто підхопив вірус. Тому вакцинація такої вразливої категорії людей є просто життєвою необхідністю .

За даними Державної служби статистики України у 2019 році померло 351 752 особи віком 70 років та старше. Більшість з них померли від неінфекційних хвороб.

Основними причинами смерті у людей віком від 70 років є:

Ішемічна хвороба серця (наприклад, інфаркти, стенокардія, раптова зупинка серця) - 61,2% у структурі всіх смертей.

Цереброваскулярні хвороби (інсульти та інші) - 17%.

Злоякісні новоутворення (онкозахворювання) - 9,3%.

Інші хвороби системи кровообігу (наприклад, варикози, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, тромбози) - 5,1%.

У 2020 році до вказаних причин додався COVID-19. Із загальної кількості смертей, спричинених цим недугом, майже половина припадає на осіб віком від 70 років. І найгірше те, що вона зростає.

При тому, що на осіб старше 70 років припадає лише десята частина усіх підтверджених випадків, летальність у цій групі складає 10%. Тобто, помирає кожен 10-й з тих, хто захворів .

Вона розвиває імунітет до COVID-19 та має полегшити перебіг хвороби у разі зараження.

Тож якщо ви маєте таких близьких, подбайте про їх захист та донесіть до них інформацію про важливість вакцинації для захисту їх життя.