Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Увага! «Нерест-2021»

Дата: 02.04.2021 15:10
Кількість переглядів: 601

Управління містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, екології та комунальної власності Шаргородської міської ради  з метою збереження середовища і умов відтворення водних біоресурсів,

керуючись ст.10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», згідно з п.п. 8.1, 8.2, 8.3, 11 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України  від18.03.1999 року № 33, забезпечення виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації  «Про заходи з охорони і відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів в період нересту риби в 2021 році» інформує,  що  з 1 квітня 2021 року в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби.

Заборона на вилов водних біоресурсів на період нересту риби і відтворення інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у терміни:

    - у річках та їх притоках: з 1 квітня по 20 травня;

    - у водоймищах, озерах, ставках (за винятком ізольованих природних природних або штучно створених водних об’єктах, наданих у користування  для потреб аквакультури): з 1 квітня по 9 червня;

     - вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах: з 1 квітня по 9 червня.

     В нерестовий період, дозволено любительське і спортивне рибальство з берега однією поплавковою, або донною вудкою з  одним гачком, чи спінінгом, на спеціально визначених органами рибоохорони ділянками водойм.

     Нагадуємо, що за здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою забороненими знаряддями тощо передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340-680 грн., для посадових осіб 510-850 грн.) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400-6800 грн., або позбавлення волі строком до 3-х років) з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом-425 грн., щука-340 грн., судак-510 грн., лящ-170 грн. тощо).

    Головою обласної державної адміністрації прийняте розпорядження  «Про заходи з охорони і відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів в період нересту риби в 2021 році», згаданим документом затверджений план заходів по охороні рибних запасів та інших водних біоресурсів у період весняно-літньої заборони на вилов риби.»

    Створено робочу  групу  з питань охорони та відтворення водних біоресурсів, до робочої групи  залучені рибалки любителі, власники та орендарі водних об’єктів, громадські природоохоронні організації,  не байдужі жителі регіону. Результати роботи робочої групи постійно будуть моніторитись  і висвітлюватись  в місцевих засобах масової інформації та на сайті міської ради.

    Спеціалістами управління Держпродспоживслужби України  з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації у рибогосподарських водних об’єктах, якості та безпеки живої риби, здійснюватиметься контроль за наявністю у суб’єктів господарювання,  які провадять діяльність з вирощуванням  риби та інших водних біоресурсів ветеринарно-санітарного паспорта рибогосподарського водного об’єкта, експертного висновку на живу рибу, ветеринарного свідоцтва, довідки.

Управління містобудування, архітектури, житлово-комунального

господарства, екології та комунальної власності  

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора