Робоча група з питань ставок податків і зборів до бюджету міської ради інформує

Дата: 26.05.2021 11:00

Шановні жителі Шаргородської громади! Робоча група з питань ставок податків і зборів, яка створена при міській раді, опрацювавши дані по ставкам податків, які пропонуються на 2022 р. інших громад по області,  надає наступну інформацію стосовно напрацьованих  матеріалів, що стосуються об’єктів оподаткування.

Насамперед НАГОЛОШУЄМО, що до об’єктів оподаткування нерухомого майна відмінного від земельної ділянки входять:

• Житлові будівлі загальною площею більше 120м2.
  • Квартири більше 60м2.
  • Не житлові будівлі (магазини, ресторани, бари, торгові центри, і інші)

Для прикладу:

Якщо будинок площею 130м2 - ставка податку 0,4% від розміру мінімальної заробітної плати (6000 грн.), тобто податок на 1м2 становитиме 24 грн. (130 м2-120 м2=10 м2) - за 10м2 необхідно сплатити 240 грн. в рік або 20 грн. в місяць. До відома: середній розмір будинків, які є на території Шаргородської громади – більше 120м2 орієнтовно 5-6% від загальної кількості.

Аналогічно і по квартирам. Якщо квартира 70 м2 - ставка податку 0,4%, податок на 1м2 становитиме 24 грн. (70 м2-60 м2=10 м2) - за 10м2 необхідно сплатити 240 грн. в рік або 20 грн. в місяць. До відома: середній розмір площ квартир в межах громади становить 50 м2.

Що стосується не житлових будівель (магазинів, ресторанів, барів, торгових центрів, і ін.):

Для прикладу: якщо середній розмір площі магазину  50 м2 запропоновані ставки податку:

Зона 1. Вул.Героїв Майдану, вул.Лесі Українки, вул. Чорновола - ставка 1,5% розраховується від мінімальної заробітної плати  (6000 грн.) і становитиме 90 грн. за м2 в рік. Тобто: за магазин площею 50 м2  податок на нерухомість буде складати 4500 грн. на рік, або 375 грн. в місяць.

Зона 2. Всі інші вулиці м.Шаргорода, які не внесенні до  зони 1 ставка податку 1% розраховується від мінімальної заробітної плати (6000 грн.) і становитиме 60 грн. за м2 в рік. Тобто: за магазин площею 50 м2 податок на нерухомість буде складати 3000 грн. на рік, або 250 грн. в місяць.

Зона 3. Всі населенні пункти Шаргородської громади - ставка податку 0,5% розраховується від мінімальної заробітної плати (6000 грн.) і становитиме 30 грн. за м2 в рік. Тобто: за магазин площею 50 м2  податок на нерухомість буде складати 1500 грн. на рік, або 125 грн. в місяць.

Що стосується земельного податку з фізичних осіб, роз’яснюємо:

В межах населених пунктів він становить 3% від нормативно-грошової оцінки.

Для прикладу: якщо громадянин має у власності земельну ділянку 0,25 га, то податок на землю буде складати орієнтовно 204 грн. на рік, або за 0,01 га = 8,16 грн. в рік.

Пільгова категорія осіб, які згідно законодавства  України автоматично звільняються від податків, а також ті пільгові категорії,  які будуть звільненні від податків за наявністю пільги:

• Учасники бойових дій,
  • Учасники війни,
  • Особи, в яких розмір середньомісячного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяці не перевищує величини доходу, має право на соціальну пільгу,
  • Особи з інвалідністю 1, 2 групи,
  • Пенсіонери,
  • Багатодітні сім’ї.

Пропозиції  по ставкам податків і зборів представлені робочою групою, ще будуть розглядатись на усіх комісіях, а остаточне рішення буде за пленарним засіданням сесії міської ради.

Шановні громадяни! Кожен з Вас може долучитись до обговорення даного питання, шляхом надсилання відповідних пропозицій на електронну адресу міської ради: shmr23500@ukr.net, а також поштою: м.Шаргород, вул. Героїв Майдану, 224 (з позначкою на конверті «Податки»).

Усі надані пропозиції враховуватимуться при прийнятті остаточного рішення.

Робоча група з питань ставок податків

і зборів до бюджету міської ради