Звітує школа мистецтв

Дата: 07.06.2021 13:39

Наше сьогодення наповнене багатьма політичними, економічними, санітарно-карантинними проблемами. А що ж духовність?  Як же почувають себе митці, а саме творча молодь? На це питання дала відповідь Шаргородська школа мистецтв імені Миколи Леонтовича, яка 26 травня провела свій звітний концерт, як підсумок роботи пройдешнього навчального року.

"Добрий день вам, люди-земляки!" ? так звучали слова пісні в пролозі до концерту. Це виступив ансамбль народної пісні під акомпанемент троїстих музик викладачів (керівник ст. викл. Подоляк Л.П.). Заслуговує уваги виступ вчительського оркестру народних інструментів (кер.? Мельник С.В.). Український козачок та пісня "Вітер буйний" (солістка ?  Дерев'янко М.) зачарували слухачів своєю самобутністю та колоритом.

Незважаючи на карантинні обмеження, викладачами школи багато зусиль було покладено на створення дитячих колективів. На перший план виходять саме народні інструменти: баян, цимбали, сопілка, скрипка, ударні інструменти.

Звучним акордом виступив ансамбль баяністів та акордеоністів "Акорд" (керівник -  Іванишена Г.В.) та ансамбль цимбалістів (кер. Іванишен О.А. Дзвін гітар ми почули у виконанні ансамблю гітаристів "Smile" (кер. Захарчук І.В.) та тріо гітаристів (кер. Іванишен О.А.). Не обійшлось творче свято і без хореографічних колективів (кер. Боднар Л.Л. та Рудик П.П.). "Ой черевички" ? відтанцьовували веселі пари наймолодших учасників хореографії. Ряд композицій показав хореографічний ансамбль "Перлина", "Єврейський танок" виконало хореографічне тріо.

Новинкою цьогорічного концерту став виступ ансамблю різножанрових інструментів (фортепіано, ксилофона, гітари та ударних інструментів (кер. Петрикова Т.Л.) та ксилофона і синтезатора (виконавці ? Дудко О. та Семенюк А., кер. Чайковський П.Л. та Шпак Г.В.).

Новизною звучання наповнив зал синтезатор, на якому учень Жмудь О. виконав "Токату і фугу"  (Й.С.Баха (кер. Шпак Г.В.). Звучало фортепіано, солістка Томчук З. виконала "Токату" (викл. Браславець Н.О.), а квартет піаністів у склад Огороднік А., Миклащук Б., Белінський М., Желізняк Р. зіграли "Бурре" Й.С. Баха (кер. Бєлєвіч С.В.).

Бурхливими оплесками приймали глядачі солістів Трачука І. (кер. ? ст. викл. Подоляк Л.П.), Дудко О. (викл. Чайковський П.Л.), Мацькова І. (викл. Андрійчук Г.М.), Заграй А. (викл. Цибульська О.І.), Шарову А. (викл. Мельник С.В.).

Учениця Дудко О. здивувала віртуозною грою на ксилофоні, сопілці та барабанах.

Росте підростаюче покоління духовиків: на сцені виступив ансамбль духових інструментів (кер. Браславець О.І.). Який же "Дударик" М.Леонтовича без сопілки? Вражав співзвуччям ансамбль сопілкарів (кер. Мельник С.В.).

У фойє концертного залу розмістилась широка виставка робіт учнів художнього відділу. Цікаві натюрморти, картини природи і просто квіти та скрипка ? ось змістовний спектр живопису юних художників.

Концертне дійство закінчилось виступом вокального ансамблю "Колорит" (кер. Цибульська О.І.) та словами:

Ми тепло тут зустрілись з вами

І ще зустрінемось не раз.

Хай буде вогник наш мистецький

Як добра пам'ятка для вас.

На цьому мистецькому заході були присутні представники влади: секретар міської ради Катерина Кедик, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Майданюк та начальник відділу культури і туризму Тетяна Янчурська. В своїх привітаннях вони високо і професійно оцінили виступ вихованців та викладачів школи мистецтв.

Відділ культури і туризму міської ради