Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про Шаргородський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області

Дата: 25.06.2021 09:21
Кількість переглядів: 848

Про Шаргородський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області

Керівництво:

Контактні дані:

 

Сторінка в Facebook:

 

Гурмач Ольга Володимирівна , начальник сектору

Адреса: вул. Героїв Майдану, 296 каб.23, м. Шаргород

Телефон: 098-60-94-883

E-mail: vn26@probation.gov.ua

 

https://www.facebook.com/groups/2864940380222296

Графік роботи:

понеділок - четвер з 9-00 до 18-00

п’ятниця: з 9-00 до 16-45

обідня перерва:  13-00 - 13-45

вихідний : субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 4. особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 5. звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
 6. особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Шаргородський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій  області – є уповноваженим органом з питань пробації, який безпосередньо забезпечує виконання у межах адміністративно-територіальної одиниці певні види адміністративних стягнень та кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та пробації.

За 6 років дії закону створено нормативну базу з урахуванням культурної і ментальної специфіки українського суспільства, працівник пробації бере участь у судовому провадженні у якості повноправного учасника, створено дієву модель ювенальної пробації, власних інструментів роботи з правопорушниками, зокрема пробаційних програм, організовано підтримку органів місцевого самоврядування у вигляді затверджених цільових програм. Це дає свій позитивний результат. Оскільки людина не відірвана від сім'ї, від соціуму. Вона не втрачає ті соціальні зв'язки, які вона може втратити у неволі. Завдяки пробації така людина може залишитися на волі, але це накладає на нього певні зобов'язання. Вчасно приходити на реєстрацію до центру та відвідувати заняття. В результаті до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки та створює сім'ю.

 Професійна діяльність співробітників служби пробації пов’язана з постійним спілкуванням з великою кількістю людей, поєднання надання різнопланових послуг з нагляду і контролю, реабілітацією та ресоціалізацією клієнтів пробації. Працівниками  Шаргородського районного сектору  філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області здійснюється різностороння робота, а саме: проводяться заходи виховного, патріотичного та пізнавально-інформаційного характеру; налагоджено співпрацю із органами місцевого самоврядування та структурними підрозділами, волонтерами та громадськими організаціями; висвітлюється робота в засобах масової інформації та на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

Згідно діючого Закону «Про волонтерську діяльність» в службі пробації України в Шаргородському районному секторі на добровільній основі залучено до спільної співпраці трьох волонтерів пробації, які допомагають здійснювати контроль за клієнтами пробації. Взаємодіючи з органом пробації волонтери  допомагають особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора