Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шукаємо тих, хто бажає створити прийомну сім`ю, дитячий будинок сімейного типу та взяти на виховання дітей

Дата: 06.08.2021 11:01
Кількість переглядів: 603

Сім’я є джерелом і основною ланкою передачі дитині соціально-історичного досвіду, життєвих цінностей та моральних норм, які згодом становитимуть її сутність, як особистості. Однак, якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернатива – прийомна сім’я, до якої можна влаштувати до 4-х дітей, або дитячий будинок сімейного типу, де можуть проживати від 5-ти до 10-ти дітей, включаючи рідних дітей батьків-вихователів. Прийомні діти  виховуються  у  прийомній  сім'ї до досягнення
18-річного віку.  

Відповідно до Положень про прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу, прийомними батьками/батьками-вихователями можуть бути:

- особи працездатного віку, що пояснюється в першу чергу захистом інтересів прийомної дитини/дитини-вихованця (слід враховувати, що дитина не повинна ще раз переживати втрату близьких людей);

-  як пари, які перебувають у шлюбі, так і одинокі особи, які отримали згоду всіх повнолітніх членів сім’ї на влаштування прийомної дитини в сім’ю.

Прийомні батьки/батьки-вихователі влаштовують дитину на власну житлову площу за  наявності відповідних  санітарно-гігієнічних  та  побутових  умов (належного стану  житлового  приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного  стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки
та  інших   предметів  тривалого  вжитку, наявності  умов для
проживання, виховання та розвитку дитини).

Ще однією вимогою щодо кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі є достатній рівень матеріального забезпечення, який встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

З боку держави на утримання кожної прийомної дитини/дитини-вихованця виплачується щомісячна  державна  соціальна  допомога, яка становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, одному з прийомних батьків або батьків-вихователів - державна зарплата.
Період функціонування прийомної сім’ї зараховується до їх загального і безперервного трудового стажу.

Після збору та подачі всіх необхідних документів кандидати в прийомні батьки/батьки-вихователі проходять навчання на базі обласного центру соціальних служб.

Якщо Ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу за детальнішою інформацією звертайтеся до відділу у справах дітей виконавчого комітету Шаргородської міської ради, що знаходиться за адресою: вул. Героїв Майдану, 224, каб. 104; телефон 2-18-46.

Чекаємо на Вас!

Відділ у справах дітей виконавчого комітету Шаргородської міської ради

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора