Обережно, гриби!

Дата: 27.09.2021 16:45

Від початку осені спостерігається збільшення кількості випадків отруєння дикорослими грибами.

Станом на 10 вересня, в Україні зафіксовано 12 випадків отруєння дикорослими грибами.

Зокрема, найбільше постраждалих від отруєння дикорослими грибами - 7 людей, у т.ч. 5 дітей, 2 з них померли (4 та 13 років) - зареєстрували у Вінницькій області. 5-6 вересня у селі Крутогорб Гайсинського району сталась трагедія - після вживання дикорослих грибів померло двоє дітей 4-х та 13-ти років, а ще троє госпіталізовано до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

В зв’язку з цим Шаргородське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається до мешканців Шаргородської, Мурафської та Джуринської територіальних громад із закликом ще раз подумати перед тим, як прийняти рішення про збір та вживання дикорослих грибів.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами найкраще:

• не давайте грибних страв малолітнім дітям (дітям до 12 років);
  • ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
  • не вживайте сирих грибів;
  • не збирайте старі, перезрілі або дуже молоді гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також ті, які ростуть поблизу швидкісних трас, радіаційно забруднених територій;
  • готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Бережіть себе та своїх близьких!

Шаргородське управління Головного управління
Держпродспоживслужби у Вінницькій області