Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До відома застрахованих осіб щодо лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Дата: 08.12.2021 10:44
Кількість переглядів: 280

Кожна застрахована особа (офіційно працевлаштована, в тому числі і ФОП, із заробітної плати якої сплачується ЄСВ (єдиний соціальний внесок) у Пенсійний Фонд) має право на отримання відновного лікування в санаторно-курортному закладі після перенесених захворювань і травм за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії, що призначається після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності і надається відповідно до профілів медичної реабілітації.

Ця соціальна послуга є повноцінним продовженням стаціонарного лікування, сприяє  найшвидшому відновленню здоров'я, поверненню до праці, уникненню випадків інвалідності, уповільненню прогресування хронічного захворювання.

ВАЖЛИВО! Направлення на реабілітацію по страховому випадку (операція, травма, гострий перебіг захворювання) має бути сформоване ДО закриття лікарняного! Після закриття це зробити не можливо!

Медична реабілітація терміном до 24 днів проводиться за такими профілями:

1. Нейрореабілітація: підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них); підгострий період черепно-мозкових травм.

2. М’язово-скелетна реабілітація: підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних); підгострий період опіків; ревматологічні захворювання.

3. Кардіопульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркту міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них); стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них); підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень; підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; цукровий діабет у дорослих осіб та дітей.

4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації; розлади, пов’язані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія.

5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

6. Реабілітація при порушенні перебігу вагітності: ускладнена вагітність.

7. Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Зазначаємо, що лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи є безкоштовним, оскільки вартість стовідсотково відшкодовується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Крім того, на весь період реабілітаційного лікування надається листок непрацездатності, який також оплачується за рахунок коштів Фонду.

        Процес забезпечення застрахованої особи реабілітаційним лікуванням відбувається у кілька етапів:

           1. Заклад охорони здоров'я, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні, протягом доби, з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду про потребу зазначеної особи в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

          2. Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров'я, де перебуває зазначена особа для надання роз'яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду та оформлення заяви про забезпечення реабілітаційним лікуванням. 

           3. Орган Фонду надсилає заяву санаторно-курортному закладу на узгодження можливості прийому хворого на реабілітаційне лікування.

           4. У відповідь на отриману заяву, санаторно-курортний заклад надсилає згоду про надання послуг із реабілітаційного лікування застрахованій особі та перелік послуг із реабілітаційного лікування для подальшого укладення Договору.

            У разі отримання органом Фонду від санаторно-курортного закладу вмотивованої відмови щодо прийняття застрахованої особи на реабілітаційне лікування, представник органу Фонду інформує про це застраховану особу і пропонує вибрати інший заклад.

            5. Представник органу Фонду інформує застраховану особу про готовність санаторно-курортного закладу прийняти на реабілітаційне лікування.

            6. Застрахована особа підписує три примірники Договору. Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітаційного лікування у санаторно-курортному закладі за зазначеним у Договорі профілем медичної реабілітації, терміном лікування та дати початку лікування.

            7. Застрахована особа зі стаціонарного відділення направляється у реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу за необхідним профілем.

             Для отримання більш детальної інформації або консультації можна звернутись до спеціалістів Шаргородського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області за тел.: (0432) 2-15-31.

Шаргородське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України у Вінницькій області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора