Увага! Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят

Дата: 22.12.2021 10:29

Зважаючи на те, що зазвичай під час святкування стрімко зростає кількість нещасних випадків та пожеж, які виникають внаслідок порушення елементарних правил безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме:

- ялинка має стояти на стійкій основі;

- забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації;

- мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра;

- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками;

- у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

- не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;

- не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

- хвою, яка обсипалася з ялинки треба відразу прибрати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.

Піротехнічні вироби (салюти, ракети, петарди, бенгальські вогні, хлопавки) стали одними із своєрідних атрибутів зимових свят. Сьогодні піротехніку можна купити не лише у спеціалізованих магазинах, але, на жаль, і на вулиці. Дітям категорично забороняється використовувати піротехнічні вироби без дозволу дорослих.

Якщо ж, ви все-таки вирішили скористатися піротехнічними виробами, необхідно запам’ятати загальні правила безпеки користування ними:

- не купуйте феєрверки у сумнівних продавців;

- не носіть піротехнічні вироби у кишенях, не розбирайте їх, не піддавайте їх механічним діям, не спалюйте у вогнищі;

- належним чином ознайомтеся з інструкціями виробів і зверніть особливу увагу на вказані зони безпеки: точний безпечний радіус вказаний на упаковці кожного піротехнічного виробу;

- відстань від піротехнічного виробу до найближчих будинків, дерев та інших предметів повинна бути не менше 20 метрів, особливу увагу зверніть на відсутність поблизу ліній електропередач;

- запускайте піротехнічні вироби лише на відкритому повітрі, за відсутності сильного вітру;

- не запускайте піротехніку з рук.

Радісних, веселих, а головне – БЕЗПЕЧНИХ  Вам свят!

Провідний інспектор ВОППР та ЗЦЗ  Жмеринського РУ

ГУ ДСНС України у Вінницькій області  лейтенант служби ЦЗ