Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів від МОЗ спільно з Stopfake №18

Дата: 21.01.2022 12:01
Кількість переглядів: 189

МІФ №1: Вчені у Швеції довели, що вакцини від COVID-19 виснажують імунну систему

Низка сайтів, а також користувачі Facebook стверджують, що «результати досліджень шведських учених виявили серйозні проблеми, пов’язані з вакцинацією». Серед таких проблем зазначаються виснаження імунної системи, відсутність захисту від коронавірусу, загострення хронічних захворювань, зростання смертності вакцинованих порівняно з невакцинованими.

ФАКТ: Насправді шведські вчені аналізували тривалість ефективності вакцинації від COVID-19, а в дослідженні нічого не йдеться про виснаження імунної системи.

Більше інформації тут: https://bit.ly/352jZJJ

 

МІФ №2: Австралійський політик Марк Макговен інсценував вакцинацію від COVID-19

У соціальних мережах розповсюджують інформацію про те, що прем’єр-міністр австралійського штату Західна Австралія Марк Макговен інсценував свою вакцинацію третьою бустерною дозою. Користувачі соцмереж зробили такий висновок, ґрунтуючись на фотографії, яку Макговен опублікував у Твіттері. Адже на знімку голки шприца не видно.

ФАКТ: Марк Макговен отримав третю дозу вакцини від COVID-19 наприкінці грудня 2021 року. Помаранчева деталь, яку багато користувачів розпізнали як ковпачок на голці, насправді є частиною безпечного шприца, що знаходиться безпосередньо перед голкою. Це можна чітко побачити на відео вакцинації Макговена.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3nBL5O1

 

МІФ №3: Кожен орган тіла померлої людини був заражений білковими шипами «завдяки вакцині», – дослідження

Низка користувачів у соціальних мережах діляться “дослідженням”, яке нібито доводить, що вакцинація від COVID-19 не є ефективною, хоч і викликає певну імунну відповідь, але заражає органи білковими шипами. У статті аналізувалося патологоанатомічне дослідження чоловіка, який жив у будинку для людей похилого віку та отримав одну дозу вакцини Pfizer.

ФАКТ: ??Один із авторів дослідження, доктор Торстен Хансен спростував маніпуляції, пов’язані з його науковою статтею. Смерть чоловіка, чиє тіло досліджували вчені, не була пов’язана з вакцинацією проти COVID-19.

Більше про цей міф тут:https://bit.ly/3fBAU82

 

МІФ №4: У Вашингтоні створено «ковід-табори», затримують цілі сім’ї

У соціальних мережах поширюється хибна інформація про те, що у Сполучених Штатах нібито на розгляд подано законопроект, який дозволить «ударними темпами затримувати нещеплені сім’ї». У дезінформації стверджується, що Рада охорони здоров’я штату Вашингтон нібито вносить правки до законів, які дозволять «ув’язнення мешканців віком від 5 років у Центрах тримання під вартою проти Covid-19 (ковід-табори)», якщо громадяни відмовилися від вакцинації. Усі ці пункти, як стверджується в дописах, нібито прописані у «правках» WAC 246-100-040.

ФАКТ: Рада охорони здоров’я Вашингтона не змінювала чинної для штату політики ізоляції чи карантину. На засіданні розглядалося редагування документів про перешкоджання поширенню ВІЛ/СНІД.

Більше у спростуванні: ????https://bit.ly/3fBKJCE

 

МІФ №5: Вакцинація від COVID-19 підвищує ризик внутрішньоутробної смерті плода

Поширюється інформація про те, нібито існує підвищений ризик внутрішньоутробної смерті після вакцинації від COVID-19 у вагітних жінок. Доказом цього нібито є дані системи VAERS, а також останні дослідження, які доводять, що сукупна частота мимовільних абортів коливається від 82% до 91%

??ФАКТ: Низка досліджень не виявила підвищеного ризику мимовільних абортів після вакцинації від COVID-19. Одне з останніх досліджень вчених із CDC показало, що кількість викиднів серед вакцинованих залишається в межах середньої частоти загальної популяції.

Більше у спростуванні:https://bit.ly/3qDoKBL

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора