Для молодих майстрів народного мистецтва оголошено прийом заявок на здобуття стипендій Президента України

Дата: 03.02.2022 11:21

Як повідомила Перший заступник Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна, наразі оголошено прийом пропозицій щодо кандидатів на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2023 рік.

Всього призначається 80 стипендій на рік.

Виплата стипендій провадиться щомісяця протягом року.

Її розмір становить:

- 600 грн – для учнів професійно-технічних навчальних закладів;

- 800 грн – для студентів коледжів, технікумів (училищ);

- 1000 грн – для студентів університетів, академій.

Для осіб віком до 35 років, які не є учнями професійно-технічних або студентами вищих навчальних закладів, стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Висунути кандидата можливо декількома шляхами: структурними підрозділами у сфері культури обласних державних адміністрацій, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, іншими творчими спілками, громадськими організаціями у сфері культури, закладами культури і навчальними закладами.

А також шляхом САМОВИСУНЕННЯ до комісії.

На здобуття стипендії може бути висунуто громадянина України віком від 14 до 35 років - майстра народного мистецтва, творчість якого сприяє розвитку традиційного народного мистецтва на основі досвіду попередніх поколінь майстрів.

Подається наступний пакет документів:

• клопотання про призначення стипендії (лист за підписом керівника закладу культури, або його заступника);
  • відомості про творчі досягнення кандидата, який висувається на здобуття стипендії (1 – 2 арк.);
  • кольорове фото творчих робіт в кількості 10 шт. розміром 15 х 20 см., (з обов’язковим зазначенням автора, року створення роботи, техніки і матеріалів);
  • копія документу, яка посвідчує особу;
  • копія документу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • заявка кандидата (заповнена особисто). Форма заявки у посиланні нижче;
  • згода на збір та обробку персональних даних (заповнена особисто).

Для кандидатів – самовисуванців:

• лист – мотивація, в якому викладаються підстави для отримання стипендії;
  • заявка кандидата (заповнена особисто). Форма заявки у посиланні нижче;
  • дві рекомендації від провідних майстрів народного мистецтва, складені в довільній формі;
  • кольорове фото творчих робіт у кількості 10 шт. розміром 15 х 20 см (із обов’язковим зазначенням автора, року створення роботи, техніки і матеріалів);
  • копія документу, яка посвідчує особу;
  • згода на збір та обробку персональних даних (заповнена особисто).

Стипендії можуть призначатися повторно, але не більше двох разів.

Інформацію щодо кандидатів необхідно подавати за адресою: 01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, каб. 315.

Телефон для довідок: (044) 234 63 88, відповідальна особа – головний спеціаліст Бєлоусова Ніна Леонідівна.

Форма заявки за посиланням: