Що означає режим надзвичайного стану в Україні?

Дата: 23.02.2022 15:17

За результатами засідання РНБО під головуванням Президента України Володимира Зеленського ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, де триває Операція об’єднаних сил.

Рішення має бути затверджено Верховною Радою.

Робота в умовах надзвичайного стану обговорювалась сьогодні під час селектору з головами ОДА, міст, керівниками НПУ, ДСНС, СБУ, Міноборони, Сил територіальної оборони.

В областях діятимуть оперативні штаби під головуванням голів ОДА. До складу штабів входитимуть представники військових, органів системи МВС, міські голови, керівники органів місцевого самоврядування. Всі керівники областей перебувають на своїх робочих місцях і працюють 24/7.

Що означає Режим Надзвичайного Стану:

• На територіях областей починають діяти оперативні штаби під головуванням голів ОДА/КМДА.
  • УВАГА! Комендантська година на територіях областей та міст не вводиться допоки не буде прийняте відповідне рішення
  • Встановлюється посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей
  • Може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд.
  • Встановлюється заборона проведення масових заходів
  • Заборона проведення мітингів.

Закон України «Про правовий режим надзвичайного стану» за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1550-14#Text