Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення №33 виконавчого комітету Шаргородської міської ради від 26 лютого 2022 року «Про створення добровольчих формувань Шаргородської територіальної громади»

Дата: 26.02.2022 15:50
Кількість переглядів: 484

ШАРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ  № 33

 

26 лютого 2022 року                                                              м.Шаргород

 

Про створення добровольчих

формувань Шаргородської

територіальної громади

 

На виконання норм Конституції України, Законів України «Про оборону України», «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву» та вимог Закону України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні», з метою захисту території Шаргородської міської територіальної громади, протидії злочинності, підтримання громадської безпеки та порядку, забезпечення умов для стабільного  функціонування органів управління та інших інститутів громадського суспільства, запобігання спробам захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу та для координації дій суб’єктів господарювання, відповідно до ст..36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради В И Р І Ш И В :

 

1. Створити:

 

1.1. Добровольче формування №1 Шаргородської територіальної громади в межах території міста Шаргорода, сіл Гибалівка, Слобода - Шаргородська Копистиринського, Носиківського, Козлівського старостинських округів.

 

1.2. Добровольче формування №2 Шаргородської територіальної громади в межах території Плебанівського, Перепільчинецького, Руданського, Івашковецького, Політанківського, Лозівського старостинських округів.

 

2. Призначити:

 

2.1. Командиром добровольчого формування №1 Шаргородської територіальної громади – Тарана Володимира Володимировича – офіцера громади.

 

2.2. Командиром добровольчого формування №2Шаргородської територіальної громади – Краковецького Юрія Арсентійовича – офіцера громади.

 

2.3. Заступниками командира добровольчого формування №1 Шаргородської територіальної громади призначити:

 

Байталу О.М. Литвина С.В. -  в межах м. Шаргорода;

Хитрика Г.І. - в межах с. Гибалівка;

Островського В.В. - в межах Слобода – Шаргородська;

Борець С.П.- с. Будне, с.Грелівка

Бромірського С.М.-  в межах Копистиринського старостинського округу;

Гончара В.В. - в межах Носиківського старостинського округу;

Блаха Г.Г. - в межах Козлівського старостинського округу;

 

2.4. Заступниками командира добровольчого формування №2 Шаргородської територіальної громади призначити:

 

Бахмат Г.І. – в межах Плебанівського старостинського округу;

Кукурудзу І.А. - в межах Перепільчинецького старостинського округу;

Стратійчук Р.О. - в межах Руданського старостинського округу;

Гавришенко В.А. – в межах  Івашковецького старостинського округу;

Єпур К.А.-   в межах Політанківського старостинського округу;

Чайну В.В. - в межах Лозівського старостинського округу.

 

3. Затвердити Положення про добровольчі формування Шаргородської територіальної громади, що додається.

 

4. Заступникам командирів добровольчих формувань Шаргородської територіальної громади невідкладно розпочати формування добровольчих формувань на місцях відповідно до Положення.

 

5. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

 

 

Міський голова                                           Володимир БАРЕЦЬКИЙ

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконавчого комітету

26 лютого 2022 року №33

ПОЛОЖЕННЯ
про добровольчі формування Шаргородської  територіальної громади

1. Це Положення визначає порядок утворення та діяльності добровольчих формувань Шаргородської територіальної громади (далі - добровольчі формування), набуття та припинення членства в добровольчих формуваннях.

2. У межах завдань територіальної оборони, визначених Законом, добровольчі формування можуть провадити таку діяльність:

1) своєчасно реагувати та вживати необхідних заходів для оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України;

2) брати участь у посиленні охорони та захисті державного кордону у порядку, визначеному Законом України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”;

3) брати участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій;

4) брати участь у підготовці громадян України до національного спротиву;

5) брати участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління;

6) брати участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України, та об’єктів підвищеної небезпеки, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення;

7) брати участь у забезпеченні умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування;

8) брати участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій разом з Національною поліцією;

9) брати участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах разом з Національною поліцією;

10) брати участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях;

11) брати участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями;

12) брати участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника);

13) співпрацювати з органами місцевого самоврядування та військовими частинами Сил територіальної оборони Збройних Сил, збирати та аналізувати інформацію про загрози безпеці територіальної громади та сценарії їх стримування;

14) у співпраці з органами місцевого самоврядування обліковувати, облаштовувати та охороняти місця укриття населення;

15) здійснювати добування, збір та узагальнення інформації, яка впливає на виконання завдань територіальної оборони в межах території територіальної громади;

16) сприяти у здійсненні заходів з протидії інформаційним операціям агресора (противника) в межах території територіальної громади;

17) організовувати навчання членів добровольчих формувань з метою ефективного виконання своїх завдань.

3. Командир добровольчого формування є відповідальним за діяльність добровольчого формування. Командир визначає завдання членам добровольчого формування з урахуванням їх спроможностей та за потреби структуру добровольчого формування.

Діяльність добровольчого формування провадиться під безпосереднім керівництвом і контролем підрозділів Національної поліції за територіальним принципом.

4. Члени добровольчих формувань під час виконання завдань територіальної оборони можуть застосовувати особисту мисливську зброю та набої до неї відповідно до Порядку застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї під час виконання завдань територіальної оборони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1448.

5. Забезпечення матеріально-технічними засобами та фінансування діяльності добровольчих формувань здійснюються за рахунок і в межах коштів місцевого бюджету, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.

6. Членство у добровольчому формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

7. Під час мобілізації добровольці територіальної оборони, які за станом здоров’я придатні до військової служби у воєнний час та мають військово-облікову спеціальність, за потреби призиваються для комплектування військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил та інших складових сил оборони за територіальним принципом.

Порядок утворення добровольчих формувань Шаргородської територіальної громади

8. Для виконання завдань територіальної оборони у своїх межах територіальні громади ініціюють утворення добровольчих формувань.

9. Добровольче формування утворюється відповідно до рішення виконавчого комітету Шаргородської міської ради.

12. Підставами для розформування добровольчого формування є ухвалення відповідного рішення про розформування виконавчим комітетом Шаргородської міської ради.

13. Територіальна громада в межах території відповідальності може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням наявних ресурсних та людських можливостей в порядку, визначеному цим Положенням та Законом.

14. Найменування кожного окремого добровольчого формування утворюється з урахуванням найменування територіальної громади, на території якої воно утворюється, та кількості добровольчих формувань в межах однієї територіальної громади.

15. Нумерація добровольчого формування в межах громади здійснюється порядковими номерами починаючи з 1 відповідно до черговості утворення таких добровольчих формувань. Найменування добровольчого формування подається в такому вигляді: “Добровольче формування (найменування територіальної громади) територіальної громади № (порядковий номер)”.

Комплектування добровольчих формувань

16. Членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування.

17. До складу добровольчого формування не зараховується особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Особа не може бути членом добровольчого формування у період проходження військової служби або служби у військовому резерві Збройних Сил чи інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, служби в правоохоронних органах.

18. Особа, яка виявила бажання стати членом добровольчого формування, подає заяву на ім’я командира добровольчого формування. У заяві зазначається прізвище та ім’я особи, місце реєстрації та фактичного проживання, інформація про освіту, інформація про місце роботи або вид діяльності, інформація про військово-облікову спеціальність (за наявності), обґрунтування бажання стати членом добровольчого формування.

До заяви додаються копія документа, що посвідчує особу, копія військово-облікового документа (обов’язково для чоловіків та за наявності в жінок), та копія документа, що містить відомості про унікальний номер запису у Єдиному державному демографічному реєстрі.

20. Командир добровольчого формування ухвалює рішення про зарахування до членства у добровольчому формуванні протягом семи робочих днів або надає особі обґрунтовану відмову в зарахуванні до членства на підставі критеріїв, визначених пунктами 16 та 17 цього Положення.

21. Громадяни України, які не проходили військової служби у Збройних Силах, служби в інших військових формуваннях чи служби в правоохоронних органах, зараховуються до членства в добровольчому формуванні після складення ними такої присяги добровольця територіальної оборони:

“Я, (прізвище, ім’я та по батькові), вступаючи до членства добровольчого формування (назва територіальної громади) територіальної громади (назва області) області, присягаю Українському народові обороняти Україну, захищати її суверенітет та територіальну цілісність, дбати про безпеку жителів моєї територіальної громади, сумлінно і чесно виконувати обов’язки добровольця територіальної оборони, неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Присягаю ніколи не зрадити Український народ”.

22. Командир добровольчого формування видає посвідчення добровольцям територіальної оборони Виготовлення бланків посвідчень добровольця територіальної оборони здійснюється Шаргородською міською радою.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора