«Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки сільськогосподарських товаровиробників

Дата: 31.03.2022 11:13

Для підтримки сільськогосподарських товаровиробників та з метою забезпечення посівної кампанії, а також підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану, за ініціативою Президента України, Уряд вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 року №274 основні нововведення до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» стосуються підтримки сільськогосподарських товаровиробників для забезпечення посівної кампанії, а саме:

1.       Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.

2.       Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.

3.       Процента ставка – 0% річних.

4.       Ціль кредитування:

• інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки,
  • кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.

5.       Строк кредиту – 6 місяців.

6.       Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року.

7.       Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

Також для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану 18 березня 2022р. рішенням Уряду внесено зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», якими, передусім, передбачено наступне:

3.       Процента ставка:

• 0% річних протягом періоду воєнного стану та одного місяця після його припинення;
  • 5%  річних після завершення вказаного вище періоду і до кінця строку кредиту.

4.       Ціль кредитування:

• інвестиційний кредит на придбання основних засобів – 5 років,
  • кредит на поповнення обігових коштів для здійснення підприємницької діяльності – 3 роки.

5.       Термін подачі заявки на участь у програмі – у період дії воєнного стану.

6. Розмір кредитної гарантії – 50% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

Департамент міжнародного співробітництва

та регіонального розвитку Вінницької ОВА