Порядок укриття населення та правила поведінки у захисних спорудах цивільного захисту

Дата: 02.04.2022 09:34

Укриття у захисних спорудах цивільного захисту (далі–ЗС ЦЗ) є надійним способом захисту людей від засобів масового ураження в особливий період, а також під час надзвичайних ситуацій у мирний час та є основним видом колективного захисту.

Для колективного захисту людей передбачаються, як стаціонарні захисні споруди, так і укриття, які зводяться у короткі терміни з готових конструкцій, або обладнані в існуючих підвальних приміщеннях.

Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Сховище складається з основного приміщення для розміщення людей і допоміжних приміщень–входів, приміщення фільтровентиляційного обладнання, дизельної електростанції, приміщення для зберігання продуктів, резервуарів для води, санітарного вузла, тамбурів, тамбурів-шлюзів.

Протирадіаційне укриття-негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

ПРУ можуть обладнуватись у підвалах будівель. Внутрішнє обладнання ПРУ аналогічно обладнанню приміщень сховищ. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Швидко споруджувана захисна споруда ЦЗ - захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Споруда подвійного призначення-це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Заповнення захисних споруд здійснюється по сигналу оповіщення «Увага Всім!».

При підготовці до укриття в захисні споруди кожен громадянин повинен узяти з собою:

·одяг;

·засоби індивідуального захисту;

·запас медикаментів;

·запас води та продуктів харчування на 2 доби. При собі необхідно мати документи:

·паспорт;

·військовий квиток;

·трудову книжку, пенсійне посвідчення;

·свідоцтво про народження дітей.

У приміщеннях для громадян норми площі на одну людину 0,5 м2 при двохярусному розташуванні на рівні 0,4м2- при трьохярусному. Нижній ярус призначений для сидіння людей, а верхні поверхи нар для відпочинку.

У приміщеннях сховищ та укриттів щодня треба проводити 2-х разове прибирання приміщень силами людей за розпорядженням старших груп.

Люди, що укриваються у захисні споруди зобов’язані:

·швидко та без метушні зайняти вказані місця в приміщенні захисної споруди;

·виконувати правила поведінки, усі розпорядження старших групи;

·підтримувати чистоту та порядок у приміщеннях захисних споруд;

·утримувати в готовності засоби індивідуального захисту;

·за необхідності виконувати роботу з подачі повітря в захисні споруди;

·дотримуватися правил техніки безпеки.

У захисних спорудах рекомендується: проводити бесіди, читання вголос, слухати радіопередачі, грати в тихі ігри.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

·Приносити легкозаймисті речовини або речовини із сильним запахом, громіздкі речі;

·приводити домашніх тварин;

·шуміти, палити, запалювати свічки, газові лампи;

·включати та виключати освітлення;

·ходити без потреби, відкривати двері, брати інструменти, інженерні агрегати.

Перелік захисних споруд для населення:

ЗС с.Михайлівка вул, Центральна ЗЗСО І-ІІІст.

ЗС М.Шаргород вул. Героїв Майдану ,224 Шаргородська міська рада

ЗС м.Шаргород вул. .Руданського,2 ДПРЧ-34 м.Шаргород

ЗС с.Плебанівка  вул, Шкільна, 12 ЗЗСО І-ІІІст.

ЗС с.Мурафа вул, Коцюбинського, 1А, ЗЗСО І-ІІІст.

ЗС с.Копистирин вул, Центральна, Будинок культури

ЗС с.Деребчин вул, Заводська, 33 Дитячий садок

ЗС с.Івашківці вул, Центральна, 6 Дитячий садок

ЗС с.Слобода- Шаргородська вул, Чудо Михайлівська ДП Шаргородський райавтодор