Отримати допомогу по безробіттю тепер можна за спрощеною процедурою

Дата: 09.05.2022 13:11

З 7 травня почав діяти Закон, згідно якого усім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов’язково відвідувати центр зайнятості особисто. Можна зателефонувати туди, повідомити інформацію за допомогою месенджера, офіційної електронної пошти центру зайнятості тощо.

Люди, які не змогли припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, мають право зареєструватися в якості безробітних за своєю заявою. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це роботодавця, ПФУ та ДПС, а дані про трудовий стаж отримує в державних реєстрах.

Також цей Закон передбачає додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Натомість ВПО, які хочуть розпочати власний бізнес, отримають фінансову допомогу від держави.

Програма допомоги по частковому безробіттю поширюється тепер на малі підприємства та ФОПів у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Для роботодавців спрощується можливість отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Документи надсилатимуть Держслужбі зайнятості будь-яким зручним способом. Виключення становитимуть громадяни рф та білорусі — тут потрібно погодження СБУ.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, на гарячій лінії за номером телефону 0 800 331 834 роботодавці можуть отримати консультації щодо компенсації 6500 грн за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.