Захистіть себе та своїх рідних від холери

Дата: 16.06.2022 14:30

З моменту  повномасштабного  вторгнення РФ  на  територію України перед населенням країни нависла  ще одна  велика  екологічна  катастрофа – масове поширення дуже небезпечних інфекційних хвороб.

Через важкі воєнні дії, значне забруднення території, повалення  екосистеми та структури міст, ситуація стає критичною.   Часто сміття  та нечистоти  накопичуються на  вулицях  населених пунктів  та не утилізовуються. Усі нечистоти  потрапляють  у водойми,  що  створює  дуже сприятливі  умови  для розмноження  бактерій,  включаючи холерний вібріон.

Холерний  вібріон  потрапляє  у водойми  зі стічних  вод, де може довго зберігатися  у життєздатному стані  та  викликати  таке небезпечне інфекційне захворювання, як  холера.

Холера – це гостра  діарейна  інфекція, яка передається  фекально-оральним  шляхом  від  людини  до людини, частіше  від забрудненої  води, овочів, фруктів,  при побутових  контактах тощо.

Без  належного  лікування холера може  швидко  призвести  до смерті. Інкубаційний  період  триває  від  кількох  годин до  п’яти днів, починається  гостро та  призводить до різкого  зневоднення  організму.

Джерелом збудника  інфекцій є  людина,  хворий  або носій  вібріонів.

Першими  симптомами  є діарея до 10 і більше разів на добу,  блювота, сильні болі в животі. При цьому  людина  втрачає  багато рідини (до 20 літрів  на  добу) в результаті  втрати рідини відбувається згущення  крові та  зневоднення організму.

Через  втрату  з рідиною  мікроелементів з’являються м’язові судоми,  риси обличчя  загострюються, очі западають,  губи та вушні раковини синіють. Шкіра стає холодною на дотик,  втрачає пружність,  стає  зморшкуватою,  температура  тіла знижується, з’являються постійна задишка та виражена слабкість. При ранній  діагностиці та правильному лікуванні холера виліковна. При перших  симптомах  слід негайно звернутись за медичною допомогою і  не займатись  самолікуванням.

Щоб уникнути захворювання  потрібно  дотримуватись  простих  правил:

1. Не купуйте продукти харчування, зокрема  рибу, у  місцях стихійної торгівлі;
  2. Не купайтеся і не ловіть рибу  у забруднених  водоймах;
  3. Дотримуйтеся правил особистої  гігієни, ретельно  мийте руки перед тим, як готувати  їжу, після  відвідування  туалету;
  4. Використовуйте тільки чисту  воду;
  5. Мийте овочі і фрукти перед вживанням;
  6. Ретельно проварюйте чи просмажуйте їжу перед вживанням, кип’ятіння вбиває холерні  вібріони  через  одну  хвилину.

Якщо  холеру не лікувати,  хвороба  може закінчитися летально. Будьте  обережні,  підступна  хвороба  знаходиться  поруч.

КНП «Шаргородський Центр первинної

медико-санітарної допомоги