До уваги керівникам підприємств, установ та організацій споживачам теплової енергії (лікувальним, дошкільним, навчальним та іншим закладам соціального призначення)

Дата: 12.07.2022 09:54

З метою належної та своєчасної підготовки теплових мереж, теплових пунктів та місцевих систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання (далі – ГВП) до роботи в опалювальний період 2022/23 року, попередженню відмов у системах теплоспоживання під час проходження опалювального періоду, Держенергонагляд нагадує про необхідність виконання наступних заходів, згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГ до ОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378:

• затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних осіб за їх виконання;
  • уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності);
  • забезпечити відповідність розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв, їх пломбування теплопостачальною організацією;
  • провести ремонтні та профілактичні роботи на тепловикористальних установках, теплових мережах, системах теплоспоживання у необхідних обсягах;
  • провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплоспоживання;
  • виконати гідравлічні випробування теплових мереж, систем опалення та ГВП на щільність та міцність, провести їх промивку;
  • виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів;
  • відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж;
  • привести у справний технічний стан обладнання та засоби вимірювальної техніки вузлів керування, розташованих в теплових пунктах;
  • укомплектувати відповідні підрозділи обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації відмов у системах теплоспоживання;
  • укомплектувати теплові пункти та робочі місця обслуговувального персоналу технічною документацією;
  • провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду у встановлені терміни, згідно вимог розділу Х ППТГ до ОП.

Копію розроблених заходів та розпорядчого документа, яким ці заходи вводяться в дію, надати до Управління Держенергонагляду у Вінницькій області у термін до 15.07.2022.

Заздалегідь письмово повідомити територіальний орган Держенергонагляду щодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих теплових господарств до роботи в опалювальний період з наданням розпорядчого документу щодо затвердження складу комісії.

Крім того, рекомендуємо у разі потреби звернутися до відповідного підрозділу Держенергонагляду стосовно залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану електричного устаткування з метою надання рекомендацій щодо визначення оптимальних обсягів ремонтних та профілактичних робіт.