Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інсульт: фактори ризику, які можна змінити

Дата: 04.11.2022 11:40
Кількість переглядів: 78

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

Інсульт може статися у будь-якому віці, але ризик інсульту збільшується, якщо у вас є певні фактори ризику. Деякі фактори ризику інсульту можна змінити чи контролювати, а інші, на жаль, ні.

До контрольованих належить:

  • Високий кров'яний тиск

Артеріальний тиск 140/90 і вище може пошкодити кровоносні судини (артерії), які постачають кров'ю головний мозок. Контролюйте свій артеріальний тиск! Регулярно та правильно вимірюйте його.

  • Серцеві захворювання

Захворювання серця є другим за важливістю фактором ризику інсульту та основною причиною смерті серед тих, хто вижив після інсульту. Виконуйте рекомендації вашого лікаря, приймайте призначені ліки та дотримуйтесь принципів здорового життя.

  • Цукровий діабет

Люди з цукровим діабетом схильні до більшого ризику інсульту, ніж люди без діабету. Контролюйте свій рівень цукру в крові — для цього звертайтесь до сімейного лікаря для призначення певних аналізів.

  • Висока кількість еритроцитів

Значне збільшення кількості еритроцитів згущує кров та підвищує ймовірність утворення тромбів. Це збільшує ризик інсульту. Відвідуйте лікаря та своєчасно здавайте кров на аналіз.

  • Високий рівень холестерину та ліпідів у крові

Високий рівень холестерину може сприяти потовщенню або затвердженню артерій (атеросклерозу), спричиненому накопиченням бляшок. Накопичення бляшок на внутрішній стороні стінок артерій може зменшити приплив крові до мозку. Інсульт виникає, якщо кровопостачання мозку припиняється.

  • Ожиріння та надмірна вага

Вони підвищують ризик розвитку цілої низки захворювань, у тому числі серцево-судинних, цукрового діабету, може стати причиною підвищеного тиску та підвищити ризики інсульту.

  • Вживання алкоголю, куріння, харчування, фізична активність

Усіх цих факторів можна уникнути впродовж життя

Тож дотримуйтесь порад свого сімейного лікаря та бережіть себе!

Докладно: http://bit.ly/3DMs4Bg

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора