Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Подбаємо про збереження енергосистеми України разом!

Дата: 09.11.2022 10:50
Кількість переглядів: 346

Внаслідок ударів по енергосистемі України, які завдано в наслідок збройної агресії рф по території України, було зруйновано 30% українських електростанцій, що спричинило масові відключення світла. При цьому близько  40%  загальної інфраструктури та генеруючих  потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено. Тому  відділ житлово-комунального господарства та екології  управління містобудування, архітектури, житлово-комунального  господарства, екології та комунальної власності Шаргородської міської ради  пропонує  всім жителям територіальної громади використати перевірені  способи  економії електроенергії, а саме:

 • Якщо Ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.
 • Встановити датчики руху. Це дасть змогу не споживати енергоресурси тоді, коли вони не потрібні. Наприклад, їх рекомендовано встановлювати у під’їздах будинків, в коридорах двох- та більше кімнатних квартир, у місцях, де є рух. Тоді як у приватних будинках датчики можна встановити на подвір’ї, біля воріт чи дверей. 
 • Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також не виділяють ніяких шкідливих речовин;
 • Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.
 • Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки.
 • Обов’язково вимикати усі прилади. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.
 • Сучасна техніка для приготування їжі, такі як мультиварки, скороварки, дозволяють одночасно виконувати декілька процесів, що дозволяють економити як газ, так і електроенергію;
 • Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.
 • Використовувати у побуті прилади із позначками «А» або «А+». Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»;
 • Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.
 • Забезпечити оптимальну відстань між побутовими пристроями, так як вони мають здатність накопичувати газ та електроенергію. Візьміть до уваги, що холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї. А також на нього не мають попадати прямі сонячні промені.

Давайте не будемо байдужими і разом допоможемо відбудувати енергосистему у нашій країні!!!

Відділ житлово-комунального господарства та екології 

управління містобудування, архітектури, житлово-комунального 

господарства, екології та комунальної власності

Шаргородської міської ради 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора