Інформація про Громадську організацію «Ла Страда-Україна»

Дата: 10.11.2022 09:15

Громадська організація «Ла Страда-Україна» - є однією з провідних неурядових організацій в Україні у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на забезпечення гендерної рівності, миробудування, запобігання гендерно зумовленому насильству, зокрема, домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та забезпечення прав дітей, сприяючи впровадженню стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави.

Громадська організація «Ла Страда-Україна» має 20-річний досвід організації роботи Національних «гарячих ліній» :

• 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) - Національна гаряча лінія із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 500 225 або 116 111 (з мобільного) – Національна гаряча лінія для дітей та молоді.

Досить часто саме «гарячі» лінії є одними з першочергових ресурсів для громадян в отриманні допомоги: інформаційної, психологічної та правової.

Також ГО «Ла Страда - Україна» разом з Офіс Генерального прокурора розробили та запустили чат-бот в Telegram «Допомога постраждалим від сексуального насильства в умовах війни»:  @survivors_support_bot.

Тут ви можете отримати важливу інформацію:

• що таке сексуальне насильство, пов‘язане з війною;
  • куди звернутися за допомогою та підтримкою;
  • як задокументувати злочин та як про нього повідомити.

Дуже важливо знати чіткі алгоритми дій для постраждалих та свідків сексуального насильства в умовах війни. Це може зберегти ваше життя та допомогти в розслідуванні злочину, щоб усі причетні понесли відповідальність в українських і міжнародних судах.

В чат-боті ви також знайдете контакти організацій, які надають різні види допомоги.

Чат-бот працює анонімно та конфіденційно.

За допомогу чат-боту ви зможете отримати психологічну, юридичну допомогу, зафіксувати злочин за допомогою онлайн форми Генеральної прокуратури України, а також отримати інформацію щодо різних організацій, які надають гуманітарну, медичну та соціальну допомогу.

Важливо памʼятати, що воєнні злочини, зокрема, сексуальне насильство, вчинене в умовах війни, не мають строку давності.

Не мовчіть про насильство, звертайтесь за допомогою через чат-бот в Telegram: @survivors_support_bot.

КУ Центр надання соціальних послуг