Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Які категорії ВПО мають право отримувати допомогу на проживання?

Дата: 10.11.2022 15:30
Кількість переглядів: 148

На отримання допомоги мають право ВПО, інформація про яких міститься в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (далі - ЄІБДВПО).

Зокрема, йдеться про наступні категорії:

 1. Упродовж березня-квітня 2022 року:
 • особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя, а також із території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та такої, що визначена в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ No 204, і які звернулися за наданням допомоги до 30 квітня 2022 р. включно (крім того малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника, у разі звернення за наданням допомоги до 15 травня 2022 р. Отримуватимуть допомогу починаючи з березня 2022 р.);
 • особи, які станом на 1 березня 2022 р. отримували щомісячну адресну допомогу. Допомога таким особам була призначена автоматично, без подання додаткової заяви.
 1. Починаючи з травня 2022 р. допомога призначається особам:
 • які перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
 • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання, і які до 20 травня 2022 р. подали інформаційне повідомлення на відшкодування (постанова КМУ 380), або які в будь-який час підтвердили відповідний факт документом, виданим органами місцевого самоврядування або ДСНС або Нацполіції.
 1. Право на отримання допомоги мають особи, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 р. у разі їх повторного переміщення з тимчасово окупованої території РФ території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) після 24 лютого 2022 р. Такі особи мають за новим місцем проживання звернутись до уповноваженого органу за отриманням довідки та подати заяву на призначення допомоги на проживання.

За призначенням допомоги ВПО може звернутися до:

 • структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад;
 • уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
 • уповноваженої особи центру надання адміністративних послуг;
 • подати заявку через портал Дія (за виключенням осіб, які перебувають на обліку ВПО та осіб, які не мають ІД-картку або закордонний паспорт).

Період проведення виплат – щомісячно та за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

На отримання допомоги НЕ мають права ВПО:

 • які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022р. і не отримували щомісячну адресну допомогу та повторно не перемістились після 24 лютого 2022р. з тимчасово окупованої території РФ території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
 • які перемістилися з територіальних громад, що не ввійшли до переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції No75 (за виключенням осіб у яких знищено або пошкоджено житло в наслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України).

Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства. Також розмір отриманої допомоги не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Детальніше про отримання допомоги ВПО можна дізнатися у Mетодичних матеріалах щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України за посиланням: https://bit.ly/3DYR0nM 

Зазначимо, що Методичні матеріали розроблені БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проекту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора