Як ВПО отримати публічні послуги не за місцем зареєстрованого/ задекларованого місця проживання?

Дата: 14.11.2022 16:28

Щоб отримати первинну медичну допомогу потрібно:

Звернутися до лікаря на прийом до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу (інформацію можна отримати за номером 1677).

Також дистанційно можна отримати:

• телефонну консультацію терапевта, педіатра та сімейного лікаря;
  • електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та інсулін;
  • електронне направлення.

Важливо! Укладати нову декларацію не обов’язково.

Як отримати вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу?

Вторинна медична допомога надається:

• незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи;
  • в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації;
  • у плановому порядку або в екстрених випадках.

Така допомога передбачає:

• надання консультації, діагностику, лікування та профілактику хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів;
  • направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Як отримати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою за програмою реімбурсації для лікування найбільш поширених в Україні хвороб?

• Отримати е-рецепт.
  • Звернутися з е-рецептом до будь-якої аптеки, яка має договір із НСЗУ. Дізнатися про найближчу аптеку з «Доступними ліками» можна за номером контакт-центру НСЗУ: 1677. Без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, чи місця проживання пацієнта. Наприклад, якщо е-рецепт виписали в Києві, то лікарські засоби можна отримати у Львові.

Детальніше про отримання інших публічних послуг, зокрема про право на освіту та роботу можна дізнатися у Mетодичних матеріалах щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України за посиланням:  https://bit.ly/3X4V8LY

Зазначимо, що Методичні матеріали розроблені БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проекту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.