Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як оформити пенсію під час воєнного стану?

Дата: 17.11.2022 11:29
Кількість переглядів: 97

Відповідно до статті 44 Закону, призначення пенсії здійснюється за особистим зверненням особи або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Заяву про призначення пенсії можна подати зокрема:

 1. Через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їхнього змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Користувачу, який зареєструвався на Порталі ПФУ за допомогою КЕП, надається можливість сформувати та подати заяву на призначення пенсії, а саме:

 • заповнити заяву на призначення пенсії;
 • відповісти на питання анкети-опитування для визначення документів, скан-копії яких необхідно надати;
 • прикріпити скан-копії документів, наявних у користувача.
 • Далі користувач отримує екранну форму з заявою на призначення пенсії, в якій надається можливість:
 • подальшого редагування заяви;
 • формування друкованого образу заяви та анкети-опитування;
 • підпису заяви КЕП та її відправки до ПФУ.

Після редагування (за потреби), підпису заяви КЕП та відправки до ПФУ за результатами опрацювання заяви спеціалістами ПФУ користувач на веб-порталі отримує інформацію щодо стану обробки заяви та рішення щодо призначення пенсії.

 1. На порталі ДІЯ

Для подання заяви увійдіть до кабінету громадянина на diia.gov.ua або зареєструйтеся за допомогою функціоналу Дія.Підпис чи КЕП. Далі виберіть послугу, заповніть необхідні дані, додайте потрібні відскановані документи та підпишіть заяву Дія.Підписом чи КЕП. Щойно рішення про призначення пенсії буде ухвалено, на зареєстровану електронну пошту надійде сповіщення. Завантажити та роздрукувати рішення можна в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Отримані документи.

 1. Особисто в територіальному органі Пенсійного фонду України

У разі подання заяви особисто, за наявності всіх необхідних документів, для призначення пенсії можна звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ незалежно від регіону. Місце прописки та фактичного проживання для призначення пенсії не мають значення, оскільки Пенсійний фонд володіє Реєстром застрахованих осіб, де зберігається інформація про кожну людину, яка офіційно працювала.

У зв’язку з воєнним станом порядок призначення/перерахунку пенсій, визначених в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,​​ не змінився. Для призначення/перерахунку/переведення з одного виду пенсії на інший разом із відповідною заявою подаються документи, визначені в п.п. 2.1-2.9 Порядку No22-1.

Під час подання заяви разом із документами, які підтверджують право на отримання пенсії, повнолітня особа пред’являє документ, що посвідчує особу, місце проживання (реєстрації) та вік (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – це посвідка на постійне проживання, посвідчення на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист), а також подає документи, які впливають на призначення пенсії та її розмір.

Основними документами, які впливають на призначення пенсії та її розмір, є наступні:

 • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків (особи, які відмовилися від прийняття РНОКПП, пред'являють відповідну відмітку у паспорті), або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • трудова книжка (за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами);
 • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до 30.06.2000 року (за бажанням);
 • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);
 • документи про надання особливого статусу особи (довідка МСЕК, посвідчення учасника бойовий дій, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС тощо);
 • жінки в разі зміни прізвища надають свідоцтво про шлюб.

Заява про призначення пенсії громадянам України, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, також подають документ уповноваженого органу російської федерації про те, що особі не призначалася пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта. ВПО подають заяви з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року No 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Звертатися за призначенням пенсії особа може в будь-який час після виникнення права на пенсію. Якщо заява про призначення пенсії за віком буде подана протягом трьох місяців із дня досягнення особою пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку.

Детальніше питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку можна дізнатися у Mетодичних матеріалах щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України за посиланням:  https://bit.ly/3OcShMP  

Зазначимо, що Методичні матеріали розроблені БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проекту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора