Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Дата: 15.12.2022 09:31
Кількість переглядів: 123

На період дії воєнного стану було запроваджено ряд змін у сфері земельних відносин. Зокрема, автоматична пролонгація договорів оренди, заборона безоплатної передачі земель державної та комунальної власності у приватну власність, спрощено процедуру передачі в оренду земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

      19 листопада 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» від 19 жовтня 2022 року № 2698-IX.

Що змінюється?

  • Скасовується автоматична пролонгація договорів оренди землі на один рік, передбачена пп.1 п.27 розділу Х «Перехідні положення» ЗКУ;
  • Спрощена процедура передачі земель в оренду, передбачена пп. 2 п. 27 розділу Х «Перехідні положення» ЗКУ, діє у період, коли функціонування Державного земельного кадастру призупинено на всій території України;
  • Відновлюється проведення земельних торгів з передачі у користування земельних ділянок державної та комунальної власності;
  •  Дозволяється безоплатна передача земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності ЗКУ.
  • Орендар, суборендар, якому передано право оренди, суборенди земельної ділянки відповідно до пп.9 п.27 розділу Х «Перехідні положення» ЗКУ, у період, коли функціонування Державного земельного кадастру призупинено, зобов’язаний подати заяву про державну реєстрацію права оренди, суборенди земельної ділянки протягом двох місяців з дня відновлення функціонування Державного земельного кадастру.
  • Державна реєстрація здійснюється у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань у період, коди функціонування ДЗК призупинено на всій території України.

       Перелічені вище зміни набули чинності, але деякі положення Закону                     № 2698-IX набирають чинності через шість місяців з дня його опублікування. Зокрема, це стосується змін до ЗУ «Про землеустрій», ЗУ «Про охорону земель», ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ЗУ «Про Державний земельний кадастр».

 Відділ земельних ресурсів міської ради

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора