Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Реабілітація та фізична активність дитини з набутою інвалідністю

Дата: 15.12.2022 14:46
Кількість переглядів: 95

Якщо у вашої дитини є набута інвалідність, то одне з першочергових завдань — максимально відновити порушені структури чи функції організму дитини. Основним документом, який визначає перелік реабілітаційних заходів, їхні обсяги, строки проведення та виконавців, є індивідуальна програма реабілітації, яку розробляє лікарсько-консультативна комісія після встановлення інвалідності. Тому варто поставитися до розробки та підписання цієї програми уважно та ґрунтовно, адже чим швидше розпочнеться реабілітація, тим більше шансів на успіх.

Сучасні комплексні реабілітаційні послуги надаються командою фахівців. До неї можуть входити: лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікарі профільних спеціальностей, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови й мовлення, психолог, фахівець з соціальної роботи.

Сучасна реабілітаційна команда:

  • враховує особливості функціонування дитини, її можливості та обмеження, мотивацію та вплив навколишнього середовища;
  • встановлює функціональні цілі — цілі, які покращать щоденне функціонування дитини;
  • обирає діяльність для практики, яка пов’язана з цілями та яка відповідає віку та розвитку дитини;
  • розуміє, як зробити терапію для дитини веселою та мотивуючою; дитині важливо весело проводити час, коли вона росте та навчається;
  • організовує практику у середовищі реального життя;
  • враховує потребу у підтримці здоров’я — для дитини важливо мати добрий рівень фізичної активності, особливо у періоди інтенсивного росту, самостійний рух та фізичні вправи — це доведений засіб для покращення самопочуття;
  • оцінює можливості та потреби дитини в асистивних (допоміжних) технологіях.

В Україні на сьогодні використовують багато різних методів та підходів в реабілітації дітей.

Батькам варто пам’ятати, що при виборі реабілітаційного центру (відділення, кабінету, приватної практики) перевагу варто надати тому з них, який застосовує сучасні доказові практики в лікуванні та реабілітації дітей.

Застосування доказових практик фахівцями буде для вас гарантом професійної та ефективної реабілітації та допоможе вам уникнути марного витрачання ресурсів та, у найгірших випадках, негативних впливів на дитину (наприклад, травм, стресу, регресу навиків дитини тощо).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора