Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Відзначення 8 річниці Закону України «Про пробацію»

Дата: 02.02.2023 15:22
Кількість переглядів: 261

5 лютого 2015 року Верховною радою України був прийнятий Закон України «Про пробацію». З прийняттям даного Закону Верховна Рада України зробила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства.

На виконання даного Закону у 2017 році, шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції, було створено єдину Державну установу «Центр пробації» з підпорядкуванням їй уповноважених органів з питань пробації. Так, до Жмеринського району входить Жмеринський районний сектор №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області, який знаходиться за адресою Вінницька область, Жмеринський район, місто Шаргород, вулиця Героїв Майдану, 296, кабінет 23.

Головною метою пробації є безпека суспільства. Пробація не означає можливість дати правопорушнику уникнути покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.

Виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі базується дослідження його криміногенних потреб,  його особистості та способу  життя.  Під час проведення соціально-виховної  роботи з’ясовуються можливі фактори впливу, що зумовили вчинення ним злочину, основними є:  відсутність освіти, роботи та законних джерел доходів, складна ситуація в родині, вплив оточення, різного роду залежності, спосіб мислення та інші психологічні особливості.

Працівником пробації разом з суб’єктом складається план індивідуальної роботи з з’ясованими криміногенними факторами і вже на основі наявних потреб визначаються відповідні заходи , із залученнями відповідних служб, волонтерів які співпрацюють з органом пробації. Метою  роботи з клієнтами пробації є зміна на краще та готовності жити без порушень закону.

За 8 років дії закону створено нормативну базу з урахуванням культурної і ментальної специфіки українського суспільства, працівник пробації бере участь у судовому провадженні у якості повноправного учасника, створено дієву модель ювенальної пробації, власних інструментів роботи з правопорушниками, зокрема пробаційних програм, організовано підтримку органів місцевого самоврядування у вигляді затверджених цільових програм. Це дає свій позитивний результат. Оскільки людина не відірвана від сім'ї, від соціуму. Вона не втрачає ті соціальні зв'язки, які вона може втратити у неволі. В результаті до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки та створює сім'ю.

Професійна діяльність співробітників служби пробації пов’язана з постійним спілкуванням з великою кількістю людей, поєднання надання різнопланових послуг з нагляду і контролю, реабілітацією та ресоціалізацією клієнтів пробації. Працівниками  Жмеринського районного сектору №2  філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області здійснюється різностороння робота, а саме: проводяться заходи виховного, патріотичного та пізнавально-інформаційного характеру; налагоджено співпрацю із органами місцевого самоврядування та структурними підрозділами, волонтерами та громадськими організаціями; висвітлюється робота в засобах масової інформації та на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

Тому, з нагоди 8-ї річниці прийняття Закону України «Про пробацію» вітаємо наших колег зі святом! Бажаємо Вам високого професіоналізму, почуття відповідальності в утвердженні законності у суспільстві, успіхів у цій нелегкій, але такій необхідній справі, міцного здоров’я, родинного щастя, добра та благополуччя!

Жмеринський районний сектор №2 філії

ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора