Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Навчались разом…

Дата: 10.02.2023 14:19
Кількість переглядів: 232

9 лютого в приміщенні Шаргородської школи мистецтв імені Миколи Леонтовича міської ради відбувся семінар – навчання працівників клубних та бібліотечних закладів культури громади на тему: «Організація роботи закладів культури Шаргородської територіальної громади щодо збереження нематеріальної культурної спадщини» за участі провідного методиста Вінницького обласного центру народної творчості  з нематеріальної культурної спадщини Марії Моторної.

Зібрання розпочалось із вшануванням хвилиною мовчання усіх загиблих воїнів, земляків – шаргородчан, які поклали своє життя, захищаючи рідну Україну.

Вела семінар – навчання начальник відділу культури і туризму міської ради Тетяна Янчурська, яка ознайомила учасників  із планом роботи, який складався із двох етапів: 1 - спільне навчання; 2 – секційні заняття.

Вона проінформувала присутніх про стан справ у громаді щодо нематеріальної культурної спадщини (далі – НКС) та зазначила, що, наразі, призначено відповідального працівника за нематеріальну культурну спадщину Шаргородщини та створено комісію по збору, обробці та складанні переліку елементів нематеріальної спадщини Шаргородської територіальної громади. Окрім того, у Шаргородському центрі культури і дозвілля введено посаду методиста з нематеріальної культурної спадщини та народного мистецтва. До місцевого реєстру занесено два елементи: «Випікання великоднього хліба» та «Пісенна традиція села Гибалівка», які були подані для занесення до обласного реєстру.

Провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості   Марія Моторна виступила із питання на тему «Нематеріальна культурна спадщина, як один із пріоритетних напрямків розвитку культури області». Детально зупинилась на порядку  збору, обробки та складання орієнтовного переліку елементів НКС, механізму внесення їх до місцевого та обласного рівнів на основі фотопрезентації. Для зразка показала ряд відео презентацій елементів НКС, які увійшли до обласного переліку. М.Моторна надала детальні відповіді на питання, що виникали  в учасників семінару – наради.                               

По завершенню свого виступу вручила подяки:  КО «Шаргородський центр  культури і дозвілля» міської ради - за  значний внесок у розвиток української національної культури, відродження традиційних свят та обрядів, а також за участь у VІІ обласному онлайн – фестивалі народної творчості «Різдвяне диво»; колективу  клубу с.Будне - за активну участь у проведенні культурно – мистецьких заходів та з нагоди 55 річчя від часу заснування закладу; колективу народного ансамблю народної пісні будинку культури с.Лозова  - за активну участь у святах, фестивалях та концертах і з нагоди відзначення 35-річчя з часу присвоєння колективу звання.

Далі Наталя Фурман – режисер-культорганізатор масових заходів центру культури і дозвілля міської ради  анонсувала питання проведення  у громаді  традиційного конкурсу «Кобзар і Україна», присвяченого 209 річниці від дня народження Т.Шевченка.

Підсумовуючи  першу частину семінару, начальник відділу культури і туризму подякувала працівникам культури за активну творчу та волонтерську роботу в період війни, наголосила про продовження діяльності закладів культури громади в умовах воєнного стану (проведення благодійних фестивалів, ярмарок, плетіння сіток, виготовлення окопних свічок тощо). Звернула увагу на виставкову роботу закладів культури територіальної громади у 2023 році, а саме активну участь у акції «Мистецтво одного села».

У громаді продовжиться робота щодо нематеріальної культурної спадщини.         

 

  Далі відбулась робота по секціях.

 Секційні заняття бібліотечних працівників.

В приміщенні міської бібліотеки для дітей відбувся методичний день  бібліотечних спеціалістів Шаргородської громади. Під час зібрання обговорювались різні виробничі питання, плани роботи на 2023 рік, особливості бібліотечного обслуговування в умовах воєнного стану. Провідний методист центральної міської бібліотеки Галина Кучинська  зупинилася на пріоритетних напрямках бібліотечної роботи в сучасних умовах, зокрема з тимчасово-переміщеними особами, участь бібліотечних спеціалістів у створенні при бібліотеках волонтерських центрів, пунктів незламності та інше. Провідний бібліотекар ЦМБ по комплектуванню та обробці літератури Діана Дудник ознайомила присутніх з графіком переобліків фондів бібліотечних документів, підняла ряд інших питань, пов’язаних із збереженням, обліком та поповненням бібліотечних фондів.

Підсумки занять підвела директор КО «Шаргородська центральна міська бібліотека» Галина Волощук.  Вона також  зупинилася на участі бібліотек  централізованої мережі  щодо подання елементів нематеріальної культурної спадщини громади до обласного переліку. Окрім цього, було обговорено питання що стосується участі бібліотек громади у роботі Вінницького обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

 

На секційному занятті клубних працівників розглянулись наступні питання. 

Директор  КО «Шаргородський центр  культури і дозвілля» міської ради Роман Підпалюк представив план основних організаційних  культурно-мистецьких заходів  Шаргородського  центру культури і дозвілля Шаргородської міської ради та її структурних підрозділів у 2023 році та наголосив на проведення у закладах культури державних свят, ювілейних дат окремих закладів культури. Надзвичайно важливим є проведення заходів патріотичного спрямування. 

Художній керівник  КО «Шаргородський  центр культури і дозвілля»   Інна Садова  виступила  по питанню  проведення у м.Шаргород благодійного марафону «Об’єднуємося заради Перемоги!» на підтримку Збройних Сил України.

Відділ культури і туризму міської ради

Фото без опису

                                                     

  « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора