Міністерство охорони здоров'я України презентувало проєкт "Розвиток системи реабілітаційної допомоги"

Дата: 21.02.2023 11:16

Реабілітаційна допомога має базуватися на принципах доказової реабілітації та кращих світових практиках. А це означає перехід від застарілої, недієвої, пострадянської системи до сучасної, яка слугує відновленню людини та сприяє її поверненню до повноцінного життя, є доказовою та заснованою на логіці МКФ, а також доступною для всіх, хто її потребує.

Ці зміни вже розпочато:

-  з 2023 року реабілітаційна допомога запроваджена в пріоритетних пакетах Програми медичних гарантій;

- МОЗ за підтримки ВООЗ затвердило нові підходи організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах.

Одночасно з фізичним відновленням надважливе значення має реабілітація психічного стану постраждалого. Особливо це стосується військовослужбовців та ветеранів, громадян, які пережили полон та тортури