Громадське обговорення питань організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я

Дата: 19.04.2023 16:54

Сьогодні, 19 квітня 2023 року, в залі засідань Шаргородської міської ради відбулось громадське обговорення питань організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 28.02.2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».

В обговоренні взяли участь: керівники Шаргородської, Джуринської та Мурафської територіальних громад, депутати обласного та місцевого рівнів, старости старостинських округів, представники галузі медицини та громадськість Шаргородщини.

Відкрив громадське обговорення міський голова Володимир Барецький, який констатував, що в Україні триває реформа медицини. «Відповідно до законодавства, визначено певні критерії, відповідність яким надасть можливість нашій лікарні бути спроможною. Переконаний, що наш медичний заклад може працювати потужно та забезпечує досить високий рівець медичного обслуговування громадян. А тому наше завдання – забезпечення цієї спроможності» - зазначив Володимир Іванович.

Про роботу комунального некомерційного підприємства «Шаргородська міська лікарня» Шаргородської міської ради Вінницької області поінформував головний лікар Віталій Чорний. Мова йшла про структуру, функціональність очолюваного ним закладу охорони здоров’я, а також лікувальний і кадровий потенціал, доходи та видатки, відповідність сучасним вимогам та доступність пацієнтів до якісного обслуговування, тощо.

Про підсумки роботи комунального некомерційного підприємства «Шаргородський центр первинної медико – санітарної допомоги  Шаргородської міської ради Вінницької області» у 2022 році та план роботи у 2023 році інформувала в.о. головного лікаря Наталія Незгода.

Перед учасниками обговорення виступили також депутати міської ради Інна Фрідкіна та Анатолій Дідик.

Усі присутні мали можливість задати виступаючим питання та отримали на них вичерпні відповіді.

З пропозицією щодо співпраці між громадами в галузі медицини виступила Джуринський сільський голова Галина Попсуй, про наміри щодо  співпраці говорили представники Мурафської громади.

За результатами громадського обговорення (шляхом голосування) було прийнято рішення внести на розгляд Вінницької обласної військової адміністрації пропозицію сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я на території Шаргородської міської територіальної громади в складі: первинної ланки КНП «Шаргородський ЦПМСД» (зона обслуговування – Шаргородська МТГ, Джуринська СТГ), КНП «Мурафський ЦПМСД» (зона обслуговування – Мурафська СТГ) та спеціалізованої ланки – КНП «Шаргородська міська лікарня» Шаргородської міської ради Вінницької області та затвердити КНП «Шаргородська міська лікарня» Шаргородської міської ради Вінницької області загальним закладом охорони здоров’я із зоною обслуговування Шаргородська МТГ, Джуринська СТГ, Мурафська СТГ.