Як отримати послугу з професійної адаптації?

Дата: 24.04.2023 14:16

Відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №179 та від 21 червня 2017 року №432 (зі змінами) визначається механізм забезпечення професійної адаптації осіб:

- які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;

- які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб;

- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

- члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

- постраждалих учасників Революції Гідності.

Професійна адаптація – це заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивності зайнятості.

Послуги з професійного навчання надаються особі з порядку черговості.

Професійна адаптація осіб здійснюється шляхом:

• надання соціальних послуг у сфері зайнятості;
  • підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничою професією;
  • отримання іншої спеціальності на основі здобуття раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації, проходження кваліфікації, проходження спеціалізації, у тому числі із скороченим строком навчання;
  • отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Особа для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.

До заяви додаються:

• копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів або копія документа, що підтверджує належність до певної категорії осіб;
  • копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.