Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Українців закликають утриматися від споживання риби невідомого походження в постраждалих регіонах

Дата: 14.06.2023 08:36
Кількість переглядів: 61

У результаті руйнації Каховської ГЕС спостерігається загибель риби у великих обсягах, при переробці та споживання якої можуть виникнути харчові отруєння, зокрема ботулізм - дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне захворювання.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів рекомендують у найближчий час утриматися від придбання та вживання у їжу свіжовиловленої риби не тільки в Херсонській області, а й в регіонах басейну річки Дніпро.

Не наражайтеся на небезпеку, адже жоден зі способів приготування не зробить її безпечною для вас. Таку рибу не можна вживати в жодному вигляді (солена, сушена, варена, смажена). Вона може містити збудників інфекційних захворювань, у тому числі ботулізму, паразитів та небезпечні хімічні речовини.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • не купувати копчену, солену та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;
  • купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;
  • бажано вживати консерви тільки промислового виготовлення, оскільки технологія та рецептура їх приготування розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;
  • не вживайте консерви при найменшій підозрі на їх недоброякісність, а саме не використовувати продукцію з бомбажних (здутих) банок.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Наголошуємо, що реалізація живої риби має проводитись виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме: кожна партія риби живої має надходити на ринки з товаро-транспортними накладними та супровідними ветеринарними документами, після чого проводиться її ветеринарно-санітарна експертиза в лабораторії на ринку та видаються експертні висновки.

НАГАДУЄМО, що у разі виявлені загиблої тварини жителям Херсонщини необхідно негайно звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за номером телефону: +380976811289 або (0552) 32-17-37 та за адресою: вул. Перекопська, буд. 17, м. Херсон.

З метою забезпечення епізоотичної ситуації на Херсонщині просимо дотримуватися таких рекомендацій:

  • не чіпати та не ховати загиблих тварин;
  • не знімати хутро загиблих тварин;
  • негайно повідомляти фахівцям ветеринарної медицини в разі виявлення нетипової поведінки тварин або в разі виявлення безпідставної агресії;
  • місця, де знаходились хворі і підозрілі на захворювання тварини, предмети догляду за ними, одяг та інші речі, забруднені слиною та виділеннями від хворих тварин, підлягають дезінфекції;
  • якщо є підозра на захворюваність свійської тварини чи птиці, то не споживайте продукти, зокрема молоко, м'ясо та яйця.

У разі нанесення людині травм (покусів) будь-якою твариною − негайно звернутися до лікаря, а при підозрі на сказ повідомити фахівців Держпродспоживслужби для встановлення десятиденного спостереження за твариною.

Наголошуємо, що неналежне поводження з рештками загиблих тварин є загрозою для поширення небезпечних інфекцій, у тому числі спільних для людини та тварини, як лептоспіроз, бруцельоз та інші.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора