Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Прийміть дитину у родину. Сімейні форми виховання

Дата: 21.06.2023 09:06
Кількість переглядів: 67

Сімейними формами виховання є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

В рамках інформаційно – рекламної кампанії “Прийміть дитину у родину” комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради інформує про один із видів сімейних форм влаштування дітей–сиріт, позбавлених батьківського піклування – усиновлення.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей.

Усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною. Цей процес полягає в передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої. Усиновлена дитина має такі ж соціальні, емоційні та фізичні потреби, як і будь – яка народжена у родині дитина. Усиновленою може бути та дитина, у якої розірвані юридичні стосунки з батьками, тобто такі діти мають юридичний документ про те, що їхні батьки втратили батьківські права стосовно цієї дитини.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей Шаргородської міської ради. До заяви додаються такі документи:

– копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

– довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

– копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

– висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою (бланк видає працівник служби);

– засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

-довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

– копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

– у разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Якщо у Вас з’явились думки про усиновлення дитини або виникли питання, Ви завжди можете отримати консультацію в службі у справах дітей Шаргородської міської ради та  в комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради, які знаходяться за адресою: вул.Героїв Майдану, 224, м.Шаргород.

КУ Центр надання соціальних послуг

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора